Різдвяний подарунок від Орбана

Вже навесні 2022 року в Угорщині пройдуть парламентські вибори, на яких Орбан та його партія «Фідес» очікують здобути чергову перемогу.

Для залучення більшої кількості лояльного електорату, партія використовує всі наявні можливості та методи, в першу чергу – фінансові.

Це не могло не позначитися і на фінансуванні підконтрольних Будапешту регіональних інформаційних ресурсів.

Вже з кінця цього року телеканал «21 TV Ungvar», сайт «karpat.in.ua» та газети «Карпатський об’єктив» і «Kárpátalja» відчують брак орбанських форинтів, адже залишку коштів вистачає тільки на виплату мінімальних зарплат працівникам.

А з початку 2022, для скорочення фінансування телеканалу, керівництво КМКС планує зменшити випуск ряду українських програм, залишивши тільки культурологічні та угорські передачі.

Такі зміни позначаться на зарплатні журналістів, а в подальшому і їх кількості. Очікується, що до кінця року зарплатня працівників «21 TV Ungvar», «karpat.in.ua» та «Карпатського об’єктиву» знизиться на 25%, а їх штат на 30%.

Основні зміни стосуватимуться найбільш непотрібної КМКС частини телеканалу «21 TV Ungvar» – української редакції, яку очолює Тетяна Вашаргелі.

Саме ця частина медіа не несе жодної цінності для власників, адже немає впливу на електорат Орбана на Закарпатті, а існує тільки для дотримання мовної квоти та заповнення ефірних прогалин між угорськими програмами, несучи виключно матеріальні збитки.

Всередині колективів ходять чутки, що після виборів 2022 року, Будапешт може взагалі припинити видатки на існування своїх медіа на Закарпатті.

Раніше ми вже писали про фейкі, які поширюють проугорські ЗМІ Закарпаття, а також про ігнорування ними всеукраїнської жалоби по дітях, що загинули внаслідок україно-російської війни.