Прихільники Порошенка провокуватимуть заворушення в столиці

Наприкінці грудня минулого року лідеру “Європейської солідарності” Петру Порошенку оголосили підозру в державній зраді та сприянні терористичній організації. Особисто вручити йому повістку про виклик на допит у слідчих Держбюро розслідувань не вийшло: коли п’ятого президента намагалися зупинити біля виїзду з території Верховної Ради, він, нецензурно вилаявшись російською мовою на адресу свого водія, швидко поїхав. Того ж дня Порошенко вилетів за кордон, як він стверджує, з робочих питань. В Україну обіцяє повернутися 17 січня.

Поки нардеп був відсутній у країні, Офіс генерального прокурора підписав клопотання про його арешт, суд погодив запит і призначив заставу для звільнення Порошенка у розмірі 1 млрд грн. Напередодні Різдва на майно п’ятого президента було накладено арешт.

У чому звинувачують Порошенка. Вугільна справа

Увечері 4 листопада 2014 року п’ятий президент України Петро Порошенко скликав засідання РНБО. Головна тема — нещодавні псевдовибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. РНБО розглядала можливість скасування закону про особливий порядок місцевого самоврядування у непідконтрольних владі районах цих областей. Проте через сім років, у 2021-му, в основу висунутих на адресу Порошенка звинувачень ліг зовсім інший епізод цього засідання. Так, Офіс генерального прокурора заявляє, що під час засідання РНБО п’ятий президент жорстко критикував контракт на постачання вугілля з Південно-Африканської Республіки (ПАР), вважаючи, що паливо надто дороге та неякісне. Він доручив ОГПУ розібратися, в чому справа, після чого ПАР відмовилася від постачання. Відтоді паливо для українських теплоелектростанцій, за твердженням слідчих органів, купували в ОРДЛО.

За версією слідства, Петро Порошенко вступив у змову з нардепом Віктором Медведчуком [під домашнім арештом із 2021 року, підозрюється поміж іншим у держзраді]. Слідство вважає, що кум Путіна вів переговори з російською стороною щодо реалізації схеми, запропонованої бізнесменом Сергієм Кузярою [був радником кількох міністрів енергетики часів президента Віктора Януковича, власник трейдингових компаній, що торгують вугіллям], якого затримали у вересні минулого року. За версією слідчих, саме за сприяння Медведчука Росія наприкінці листопада 2014 року припинила постачання вугілля в Україну, через що не залишилося іншого виходу, окрім як купувати паливо в ОРДЛО.

Схема, яку запропонував Кузяра, була такою: два українські вугільні підприємства на окупованому Донбасі — “Шахту імені К. І. Кисельова” та “Луганськвугілля” — перереєстрували за новими київськими адресами, відкрили банківські рахунки в державному банку, щоб “Центренерго” уклало з ними угоду про постачання вугілля. Отримані з України гроші, за версією прокуратури, виводили на підставні фірми, потім перевозили готівку через лінію розмежування, що зараз кваліфікується як фінансування тероризму. Усього за 2015 рік, за підрахунками слідства, підприємства з окупованих територій отримали не менше 205 млн грн із запланованих понад 3 млрд грн. Все відбувалося за сприяння ексміністра енергетики Володимира Демчишина — минулого року його оголосили в розшук. За даними слідства, Петро Порошенко співпрацював із Віктором Медведчуком заради власних політичних інтересів, щоб зберегти рейтинг, якому загрожував можливий зрив опалювального сезону. Він займався управлінськими та кадровими питаннями, а також здійснював адміністративний вплив.

Кожна схема Медведчука потребувала найвищої та найміцнішої “криші” в країні – президентської. Без комплексної допомоги першої особи в державі він не зміг би реалізувати жодної схеми – ні з вугіллям, ні з електрикою, ні зі скрапленим газом, ні з вкраденою у держави “трубою”. Припустити, що Порошенко не знав про це, неможливо, адже все це було публічною інформацією. Навіть тодішній прем’єр публічно повідомляв його про це і в подальшому був у буквальному сенсі слова винесений порошенківським депутатом з зали ВР.

Тож 17 січня прихильники Порошенка, зустрічатимуть не сивочолого гетьмана, а зрадника та злочинця!!!! При цьому наперед вони вже прогнозують заворушення, так, колишній очільник Закарпатської ОДА Г.Москаль виправдовує можливі хуліганські дії поплічників Порошенка:

Чи не стануться якісь заворушення під час зу­стрічі Петра Порошенка? Це не залежить від лю­дей, які від щирого серця приїдуть в аеропорт. І не залежить від самого Порошенка. Усе залежить від дурості нашої влади, яка вкотре може скомпро­метувати мирну акцію, зробити так, щоб події ви­йшли з-під контролю. Усю оцю політичну напру­гу зчинила команда Зеленського. Їй ніби немає чим зайнятися – третій рік, замість того, щоб ви­рішувати проблеми в економіці, у фінансах, у со­ціальній сфері, президент всі сили тратить на бо­ротьбу із Порошенком. Із кожним днем “ворогів” у нього стає все більше і більше. Влада – неадекват­на, тому спрогнозувати дії Зеленського майже не­можливо.”