Для чого брешуть угорські ЗМІ Закарпаття?

Мета російської пропаганди – посіяти зневіру і параною! Кремлівська пропаганда змальовує українцям Україну як провальну країну – вражену корупцією, безладом, еміграцією та бідністю. Час від часу розлоге медійне представництво Кремля діє узгоджено з місцевими активістами, окремими регіональними ЗМІ.

Використання дезінформації – російською владою відрізняється від традиційних форм пропаганди. Її мета – не переконати чи довести, а підірвати та дискредитувати. Російська дезінформація поширюється як відкрито – через іномовне телебачення та міжнародну агенцію новин Sputnik International – так і приховано, з використанням номінально незалежних журналістів, експертів та коментаторів.

На Закарпатті роль кремлівських «подпевал» часто виконують засоби масової інформації підконтрольні лідеру «КМКС» Василю Брензовичу. Вони фальшиво стверджують, що представники нацменшин (як угорсько- так і російськомовні) регіону страждають від дискримінації чи прямого переслідування через свою етнічну, громадянську або мовну належність.

Так, нещодавно, проугорський сайт «Karpat.in.ua» опублікував статтю «Попри те, що вона була на Майдані та навіть допомагала Правому сектору, професорку із соромом звільнили з університетської посади через її рідну російську мову». Напевно немає необхідності розповідати про суть конфліктної ситуації, оскільки тема про звільнення Євгенії Більченко набрала широкого розголосу, але саме в редакції сайту «Karpat.in.ua» ми бачимо кальки з кремлівських медіа. В статті представлені два основні напрямки російської дезінформації: перший – представлення протестів Євромайдану як заколоту, у якому підтримувана Заходом хунта відібрала владу в легітимних правителів України та другий – новий демократичний режим в Україні охарактеризований як «фашистський». Цей подвійний виклад спрямований породити тривогу в країні, сіючи ворожнечу між сегментами українського.

Заголовок цієї статті викликає стурбованість за долю професорки педагогічного університету та інших не україномовних громадян України. При цьому журналісти  «Karpat.in.ua» забули вказати, що Більченко у ще 2018 році заявила, що Правому сектору ніколи не допомагала, а імідж ексволонтерки підтримувала, щоб “український режим не чіпав”. Більченко також не приховувала, що спілкувалася з одіозним російським письменником і діячем Захаром Прилєпіним, який в тому числі активно співпрацював з сепаратистами на Донбасі.

Свідомо чи ні, проугорські ЗМІ регіону підіграють кремлівським пропагандистам, поширюючи безсоромну дезінформацію, при цьому дбаючи про те, щоб ця брехня була цікавою та зачіпала емоційно.