Чергові «сенсації» про глобальну підтримку Кремля від роспропаганди

Днями пропагандистська інформагенція РИА «Новости» опублікувала статтю під гучним заголовком «У США усвідомили неприємну правду про Росію», в якій посилаючись на публікацію консервативного американського онлайн-видання «American Thinker», стверджується про «тотальну» підтримку Кремля з боку країн Південної півкулі:

«Сполученим Штатам необхідно усвідомити, що на боці Росії в українській кризі виступає практично вся Південна півкуля, вважає оглядач порталу «American Thinker» Андреа Відбург. За словами автора статті, «Глобальний Південь» зробив свій вибір на користь ведення надійного бізнесу з Москвою, навіть за умов тиску з боку західних країн. «Коли справа доходить до українського конфлікту, Україна отримує найпотужнішу підтримку з боку Європи, яка здавна боїться росіян, та Америки, яка має схильність до аутсайдерів і, можливо, має політиків, які набивають кишені українськими грошима. Однак за винятком новозеландської та австралійської англосфери, більшість Південної півкулі підтримує Росію. Тобто не лише Китай підтримує Путіна; це майже скрізь у цій частині світу», – пояснила оглядач».

Вказана «сенсаційна» новина миттєво поширилася всіма російськими та білоруськими ресурсами.

Як насправді виглядає підтримка Росії країнами Південної півкулі, наочно продемонструвало голосування щодо резолюції Генасамблеї ООН, яке відбулося 23 лютого, з вимогою негайно вивести російські війська з України.

Проти резолюції проголосували 7 держав: Білорусь, Малі, Нікарагуа, Північна Корея, Сирія, Еритрея та сама Росія. До речі, всі вони розташовані в Північній півкулі.

Утрималися 32 держави, з них у Південній півкулі повністю або частково знаходяться Ангола, Болівія, Бурунді, Конго, Габон, Мозамбік, Намібія, Уганда та ПАР.

Не голосували з країн Південної півкулі Венесуела, Танзанія та Есватині. Решта, включаючи майже всю Південну Америку, підтримала резолюцію.

Зрозуміло, відсутність політичної підтримки не свідчить про повний розрив економічних зв’язків. З усіх країн південної півкулі економічні санкції щодо Росії запровадили лише Австралія, Нова Зеландія та Фіджі. Аргентина та Чилі санкцій не вводили, але припинили постачання низки своїх товарів до Росії, мотивуючи це логістичними проблемами. Але так чи інакше, картина підтримки Південною півкулею росії, про яку говорить American Thinker, далека від реальності.