Більш як половина угорців не підтримує Росію та підтримує санкції проти неї, а серед виборців Орбана таку позицію підтримує близько чверті

За даними опитування Republikon Institute, підтримка санкцій ЄС проти Росії серед угорців є значно вищою, ніж те, що намагається заявити прем’єр Угорщини Віктор Орбан.

Згідно з результатами репрезентативного опитування, проведеного аналітичним центром протягом 10-15 лютого, 46% опитаних підтримують санкції, 32% виступають проти, а 22% або не знають, або не хочуть висловлювати свою думку щодо санкцій. При цьому, підтримку санкцій виражають 68% виборців опозиційного шестипартійного альянсу, а серед виборців правлячої партії “Фідес” – тільки 23%.

У своєму аналізі, доданому до опитування громадської думки, Інститут пояснює, що не дивно, що підтримка санкцій є значно вищою серед угорців, оскільки уряд з самого початку заявляв свою позицію проти санкцій, незважаючи на те, що прем’єр-міністр Віктор Орбан завжди голосував за них у Європейській Раді.

Дослідники зауважують, що навіть після мільярдної антисанкційної кампанії “Фідес”, її власний електорат розділений у цьому питанні.

У своєму дослідженні Republikon стверджує, що підтримка санкцій зменшилася, що не є дивною в контексті антисанкційної комунікації уряду минулого року. Однак, згідно з результатами дослідження, більшість угорців все ще підтримує санкції, незважаючи на економічну та енергетичну кризу.

У січні уряд Угорщини оголосив про результати національних консультацій, в яких, згідно з ними, 97% опитаних не підтримують антиросійські санкції через війну в Україні. Проте ці консультації не є аналогом референдуму, тому їхні результати не можуть бути розглянуті як остаточний висновок угорського народу щодо санкцій.