В Угорщині буде збільшено мінімальну заробітну плату

Для досягнення мінімальної заробітної плати у 2022 році в розмірі 200 000 форинтів, уряд запропонував знизити ставку податку на соціальні відрахування для роботодавців (szocho) на 4 процентних пункти з 1 січня 2022 року. Про це заявив державний секретар Міністерства інновацій і технологій (ITM) з питань політики в області зайнятості на прес-конференції в Будапешті, повідомляє DayNews.Top з посиланням на джерело MyHungary.Net.

Шандор Бодо (Bodó Sándor) додав, що скорочення szocho на 4 процентних пункту з нинішніх 15,5 відсотків до 11,5 відсотків в наступному році складе близько 500 мільярдів форинтів. Держсекретар підкреслив, що Угорщина прихильна політиці зниження податків, про що свідчить скорочення ставки податку на соціальні відрахування.

Шандор Бодо також зазначив, що позиція роботодавців і працівників Сектора конкуренції і Постійного консультаційного форуму уряду (VKF) з питання підвищення гарантованої мінімальної заробітної плати все ще мають незначних розбіжностей, проте сторони близькі до домовленості. У той же час, він зазначив, що переговори про заробітну плату зараз тривають на щотижневій основі.

Ласло Перлуш (Perlusz László), генеральний секретар Національної асоціації підприємців і роботодавців пояснив, що відповідно до загальної позицією роботодавців, мінімальна заробітна плата може бути збільшена до 200 000 форинтів, а гарантована мінімальна заробітна плата з 1 січня 2022 року може бути збільшена на 12 % до 245 000 форинтів.

Представник профспілок VKF Мелінда Месарош (Mészáros Melinda), президент Ліги профспілок, також заявила, що сторони домовилися про те, що мінімальна заробітна наступного року складе 200 000 форинтів (брутто).

Представники роботодавців і працівників VKF також сподіваються, що в листопаді домовленості з питання підвищення заробітної плати, буде досягнута.

Раніше повідомляли, що проугорські медіаресурси Закарпаття проігнорували день вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України