Фейк: Україна офіційно вийшла з режиму перемир’я на Донбасі

фейк

Прокремлівські ЗМІ звинуватили командування Збройних Сил України в офіційному виході із режиму перемир’я. Подібні твердження з’явилися після інтерв’ю головнокомандувача Валерія Залужного, у якому воєначальник розповів про можливість відкриття українськими військовослужбовцями вогню у відповідь.

Фейк про так званий вихід України із режиму перемир’я розмістили видання Страна.ua, Русская весна, Глас, Шарий.net, та інші.

У розповсюджених матеріалах агітпропу йшлося про те, що Головнокомандувач Збройними силами України Валерій Залужний дозволив українським військовим відкривати вогонь у відповідь – а значить Україна начебто односторонньо вийшла з Мінських домовленостей.

«Указ Валерія Залужного фактично вивів Україну з угоди про перемир’я на Донбасі», – робить висновок видання Шарій.

Водночас у Генеральному штабі спростували твердження, які розповсюджувала прокремлівська пропаганда.

«Рішення головнокомандувача Збройних Сил України про порядок відкриття вогню у відповідь не можна вважати виходом із домовленостей про дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню, оскільки йдеться саме про відкриття вогню у відповідь на порушення режиму «тиші» з боку противника, якщо існує загроза життю та здоров’ю особового складу, цивільного населення, пошкодження об’єктів критичної інфраструктури», – зазначили у апараті Головнокомандувача ЗСУ.

У Генштабі також відмітили, що й раніше прямої заборони на відкриття вогню не було, однак існувала низка документів, яка регулювала це питання. Валерій Залужний скасував своїм розпорядженням їх дію і визначив чіткий перелік умов, за яких командир, у підпорядкуванні якого знаходяться відповідні засоби ураження, приймає рішення у відповідь на атаку ворога.

 

Раніше ми спростовували фейк, що Україна починає вважатися нацистської країною в усьому світі