Професії з найнижчими зарплатами в Україні за 2020 рік

найнижчими зарплатами

Найбільш оплачувані вакансії в Україні всім відомі – програмісти, фінансисти, пілоти. А от професії з найнижчими зарплатами обговорювати не прийнято, хоча саме у цьому секторі працює багато наших співвітчизників. Наведемо відомості з офіційного сайту Державної служби статистики.

5 спеціальностей з найнижчими зарплатами

  1. Поштарі та кур’єри у середньому отримують лише 6306 гривень. Водночас це достатньо важка професія, що вимагає чималих фізичних зусиль, адже працівники проводять цілий день на ногах, часто вимушені носити важкі сумки з кореспонденцією. Додатково поштарі та кур’єри відповідальні за доставку важливих повідомлень, документів, а іноді й грошей.

  2. Бібліотекарі, працівники архівів, музеїв та багатьох інших закладів культури щомісяця у середньому отримують 7010 гривень. Здебільшого це сидяча робота, що з роками негативно впливає на здоров’я спини та судин. Ці професії дуже важливі для збереження культурних цінностей, але посідати вакансію бібліотекаря бажаючих усе менше.

  3. Соціальні працівники та молодший медичний персонал отримують у середньому 7297 гривень. Такі професії вимагають великого психологічного ресурсу, терплячості, доброзичливості, чуйності, адже їх представники щодня мають справу з іншими людьми. Саме ці спеціалісти піклуються про людей літнього віку, громадян з інвалідністю та просто хворих.

  4. Працівники у сфері тимчасового розміщення та організації харчування. Сюди можна віднести менеджерів невеликих готелів та деякі інші аналогічні спеціальності, що за офіційними даними отримують 7395 гривень. Водночас такі працівники мають підтримувати максимально позитивний імідж організації-роботодавця, працювати зі скаргами невдоволених гостей, вирішувати загальні робочі проблеми.

  5. Представники творчих професій, діячі мистецтва отримують 7917 гривень. Але ж саме від продуктивності цих професіоналів залежить розвиток сучасної української культури.

Також читайте : Бізнес на карантині