Масове ожиріння стане наслідком загального карантину

ожиріння

Карантин через коронавірус допомагає людям обмежити контакти з людьми та знижує ризик підхопити інфекції, але постійне перебування вдома знижує активність людини, що призводить до низької витрати споживаних калорій. Фактор стресу змушує людей споживати шкідливу їжу ще більше.

Думку про те, що після закінчення карантину, наступною проблемою людства стане ожиріння, висловила британський дієтолог Дженніфер Оберт, пише Daily Mail. 

Люди, які зараз знаходяться на карантині, спалюють на 400 калорій менше, ніж при звичайному способі життя. Крім того, люди знаходяться в стані стресу, який “змушує” їсти нездорову їжу.

Зберегти колишню вагу буде вкрай складно. Ожиріння неминуче, якщо люди перестануть займатися спортом на карантині. Більш того, зайва вага загрожує і дітям, бо зараз замість прогулянок з друзями батьки частіше пропонують своїм чадам солодке або іншу шкідливу їжу.

Щоб уникнути проблем з вагою фахівці радять дотримуватися режиму дня, збалансовано харчуватися, краще якісними продуктами, і регулярно займатися спортом.

В Україні визначено основну групу ризику COVID-19

Високий рівень стресу сприяє виникненню ожиріння навіть у тих осіб, які звикли стежити за своїм харчуванням. Це викликано підвищенням рівня гормону кортизолу, який впливає на щитовидну залозу, а значить, обмін речовин і апетит.

Чим вищий рівень стресу, тим повільніше працює щитовидна залоза і тим гірше відбуваються жироспалювальні процеси. Також кортизол впливає на стимуляцію деяких відділів мозку під час сну, що може викликати підвищення синтезу греліну – гормону, який відповідає за голод.

У такому випадку людина починає їсти значно більше, ніж зазвичай, і може переїдати. Саме тому людям, які прагнуть до схуднення, потрібно стежити за своїм нервовим станом.

Джерело