Фейки про «численні втрати ЗСУ». 157 чи 257 тисяч?

З настанням 2023 року росія та її агенти з інших країн розпочали масштабну ІПСО проти України, а саме – поширення через окремі підконтрольні кремлю іноземні ЗМІ фейків про «катастрофічні втрати» ЗСУ.

Так, на початку лютого, російський інформаційний простір переповнили «вкиди» про втрати ЗСУ. При цьому жодне з повідомлень не мало якої загальної узгодженості за цифрами, що озвучуються.

Рупором наративу про «колосальні» втрати ЗСУ став трампіст полковник Дуглас Макгрегор, який в ефірі YouTube-каналу «Judging Freedom» заявив, що під час зустрічі з міністром оброни США Ллойдом Остіном, Валерій Залужний нібито повідомив що «реальні» втрати ЗСУ становлять 257 тисяч осіб, а населення України зменшилось до 18 млн осіб.

Нагадаємо, що у 2014 році «полковник» Макгрегор підтримав окупацію Криму росією, а в лютому 2022 року заявляв, що українська армія розгромлена, а перемога росії очевидна.

Окрім «сенсації від Дугласа Макгрегора» в російський інформаційний простір закинули повідомлення від нікому не відомого турецького ЗМІ «Hurseda», яке, посилаючись на «витік даних ізраїльської розвідки» назвало втрати ЗСУ на рівні 157 тис загиблих, 234 тис поранених та тисячі загиблих іноземців зі США, Польщі, Литви. При цьому, за даними цього ж ЗМІ,  втрати росії склали всього 18 480 осіб. Дивним є те, чому ж російська армія, маючи такі мізерні втрати, тікала з Чернігівської, Київської, Сумської, Харківської, Миколаївської та частини Херсонської областей та оголосила мобілізацію у 300 тисяч?

Тож Дуглас Макгрегор повідомив про втрати ЗСУ в 257 тис. осіб, а турецький медіасмітник «Hurseda» – в 157 тисяч. Складається таке враження, що або куратори Макрегора та «Hurseda» помилилися при передачі методички в одній цифрі, або хтось із виконавців затупив, висвітлюючи наратив.

Загалом масштабна російська інфовійна вилилася в масштабну ганьбу. Але цікавим є те, що коли російська пропаганда запускає подібні ІПСО, вона намагається через них відвернути увагу від своїх провалів і часто використовує маніпулятивні дані, схожі зі своїми реальними: «Це не наш літак збили, а українький!», «Це не нашу колону танків спалили, а українську!», «Це не наша БТГр у Макіївці злетіла у повітря, а українська!».

Скоріш за все, дані вкиди росії були відповіддю на публікації відомих західних ЗМІ та заяви ряду експертів про те, що у російської армії втрати в Україні від 180 до 200 тис.

Загалом росія вкотре продемонструвала повну профнепридатність своїх відомств та пропаганди, а також розкрила приблизні дані власних втрат на війні з Україною. Залишається відкритим арифметичне питання: то скільки ж вбито російських «чмонь» – 157 чи 257 тисяч?