Угорське видання змонтувало фейк про сотні тіл військових біля кордону

Проорбанівське угорське видання Metropol в унісон з іншими “зручними” для угорської влади ЗМІ розмістило нещодавно шокуючий репортаж про неймовірну кількість тіл військових, яких нібито ховають від рідних у вагонах-холодильниках на Закарпатті поблизу кордону з Угорщиною.

Брудніше фейк неможливо вигадати. Але угорці вигадали

Утім видання пішло ще далі: змонтували відеоролик, де нібито використані нібито документальне відео із Закарпаття. Посилаються на арабське телебачення Al Jazeera, які й опублікувало кадри подібного вагону. Однак при цьому не зазначили, що це відео опубліковано 9 травня 2022 року. І на ньому тіла російських військових.

“На кадрах видно фрагменти уніформи, схожої на російську, а також видно лейбл бронежилета російського виробництва”, – зазначає видання Хартія-97.

Спростували фейк і на проекті StopFake.org:

“Щодо публікації угорського видання Metropol про нібито «сотні тіл українських військових» у рефрижераторах біля угорського кордону, то й це повідомлення викликає великі сумніви. Насамперед джерелом цієї інформації, як і в попередніх випадках, є неназвана особа («Metropol отримав шокуючу інформацію», – пише видання). Окрім цього, публікація була проілюстрована фотографією одного з рефрижераторів із тілами у білих мішках. Втім, як вдалося встановити, цю фотографію було взято із сюжету телеканалу Al Jazeera, який показав вагон-рефрижератор із тілами загиблих російських військових в Україні.

Крім того, у публікації Metropol стверджується, що йдеться про тіла військових із «розгромленої під Соледаром» 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Інформацію про «розгром» цієї бригади напередодні поширювали у так званих Z-каналах Telegram. Згідно з аналізом військового аналітика Тома Купера, напередодні російського наступу відбулася ротація – 128-му бригаду замінили на окремі підрозділи 46-ї десантно-штурмової бригади. Саме цю ротацію російська пропаганда представила своїй аудиторії як «розгром» української бригади під Соледаром”.

Виникає питання: яке чергове дно наступного разу проб’ють ЗМІ, підпорядковані Віктору Орбану та компанії, у матеріалах про Україну?