Заява керівників румунських національно-культурних товариств Закарпаття

Я, керівник ГО «Національно-культурне товариство румун Закарпаття «Драгош Вода» Гузо Іван Михайлович, як один із лідерів румунської національної меншини Закарпатської області з болем спостерігаю за тим, як Україна та наш героїчний народ уже більше ніж півроку борються з цинічним  повномасштабним вторгненням російської федерації, що супроводжується безпрецедентними за своєю жорстокістю воєнними злочинами і злочинами проти людяності – актами геноциду Українського народу.

Також, хочу наголосити, що керівництво російської федерації та сам кровавий путін, здійснюючи широкомасштабну збройну агресію проти України, продовжує анексію тимчасово окупованих територій України шляхом проведення так званих незаконних референдумів.

Нещодавно, керівництво російської федерації та сам путін виступили із зявою про те, що на окупованих територіях півдня України призначено дати так званих референдумів про приєднання до Росії. Їх запланували провести із 23 до 27 вересня. Так само в ці дні так звані референдуми збираються провести і на окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Вважаю незаконними та засуджую рішення окупаційних адміністрацій російської федерації на тимчасово окупованих окремих територіях Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей щодо проведення псевдо референдумів про приєднання до російської федерації. Такі дії зухвало порушують основні норми та принципи міжнародного права, Конституцію України та чинне законодавство, а також спрямовані проти суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

Також рішення президента рф путіна про оголошення часткової мобілізації демонструє поглиблення та розширення злочинних намірів російської влади щодо України. Часткова мобілізація є свідченням нової хвилі ескалації російської збройної агресії і призведе до розширення масштабів війни проти України, що матиме руйнівні наслідки як для усієї Європи, так і для всього світу, та є подальшим зухвалим порушенням російською федерацією принципів та норм міжнародного права.

Я та інші представники румунської національної меншини Закарпаття підтримуємо Президента України Володимира Зеленського, який зазначив, що всі подальші жертви варварських бомбардувань та ракетних обстрілів будуть на совісті тих, хто не доклав усіх зусиль, щоб запобігти трагедії. Ми воюємо в Україні з оскаженілим ворогом не тільки за себе, ми захищаємо і інші європейські країни. Щиро сподіваюся, що світова спільнота зробить все можливе, щоб не допустити ядерної катастрофи та подальшого геноциду українського народу.

Підтримую діє нашого Президента України та заяву Верховної Ради у зв’язку з черговим етапом ескалації безпекової ситуації у світі, спровокованої останніми рішеннями злочинної влади Російської Федерації.

Слава Україні! Героям Слава!