ПЕРСПЕКТИВИ «ОПЗЖ» У ЗАКАРПАТТІ

Росія практично втратила вплив на політикум України. Вина Медведчука в злочинах проти держави доведена, сам кум путіна видворений до москви, послуживши непоганим обмінним матеріалом для визволення наших захисників.

Політичний вектор кремля виявився таким же безперспективним, як економічний, дипломатичний і військовий. Діяльність партій, які підтримували війну рф проти України, остаточно заборонена судовими рішеннями. В Україні масово закриваються обласні та місцеві партійні організації.

Що в Закарпатті?

Першими відчули запах тюрми окремі місцеві парторганізації «Русь Єдина» (також відома як «Партія політики Путіна» та «Слов’янський народно-патріотичний союз»), які ще в 2020 оголосили про саморозпуск. У вересні 2022 прийняли рішення про самоліквідацію Закарпатська обласна організація «Союз лівих Сил», обговорюється питання закриття осередків партій «Руський блок» та «Ліва опозиція» та «Блок Володимира Сальдо».

Водночас Закарпатська обласна організація «ОПЗЖ» – досі не зробила кроків до саморозпуску, що – ще чекає «асвабадітєлєй» і сподівається на прихід руського міра до нашого краю. Місцевий ватажок «За життя», близький друг Медведчука Іван Чубирко оформив собі інвалідність і донедавна переховувався в Іспанії. Вочевидь, залишившись без фінансування та завдань з москви, Чубирко – ще й досі не закриває для себе т.зв. «російське вікно можливостей» – продовжуючи  залишати «ОПЗЖ» останньою гнилою плямою в політикумі Закарпаття.

Для обласного осередку «ОПЗЖ» окреслилися три можливі сценарії:

  1. Викриття, слідство, суд. Лише впродовж вересня контррозвідники виявили мережу російських шпигунів у секретаріаті Уряду, підприємствах ОПК, органах місцевого самоврядування низки регіонів. Особливої уваги заслуговує затримання за державну зраду очільниці львівського осередку «ОПЗЖ» Інни Іваночко. Очевидно, перебуваючи під слідством, Медведчук злив органам СБУ всю резидентуру російських спецслужб в Україні. Хто із закарпатців може виплисти в цій схемі?
  2. Втеча до москви. Яскравий приклад – голова Ужгородської організації «ОПЗЖ» Андрій Погорєлов та його права рука Ігор Матюк, які виїхали до РФ ще в лютому й не поверталися. Можливо їм путінський режим організує повернення в Україну в рядах мобілізованої вати, яка втекла в ерефію з нашої країни…
  3. Закриття, саморозпуск осередку «ОПЗЖ», поступова зміна риторики й ідеології та перехід до інших політичних сил. В такий спосіб наразі поступають співголови «ОПЗЖ» Льовочкін та Бойко, які все більше притираються до патріотичної владної коаліції. Саме так врятувалися колишні ватажки «Партії регіонів».

Саме у Чубирка залишилось небагато варіантів і часу.