Пропаганда РФ поширює брехні про “розкол” всередині СБУ – РНБО

На ранок 2 серпня російські ЗМІ продовжили поширювати дезінформацію та маніпуляції щодо війни російської федерації проти України.

Їх традиційно зібрав і спростував Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони в Telegram.

Приклад №1

У постійному представництві РФ при ООН заявили: “Росія повністю відкидає звинувачення держсекретаря Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкена про використання Запорізької атомній електростанції як військової бази, оскільки на АЕС присутня лише обмежена кількість військових для безпеки”. Це – дезінформація.

Приклад №2

Пропагандисти повідомили, що всередині Служби безпеки України нібито “стався розкол”. “Співробітників, які покинули підконтрольні Росії території, колеги звинувачують у втраті секретних архівів та переході на бік РФ”. Це – дезінформація.

Приклад №3

Псевдоочільник тимчасово окупованих територій Запорізької області Володимир Рогов заявив, що “очікує оголошення дати візиту представників МАГАТЕ на Запорізьку АЕС в Енергодарі, а “влада” Запорізької області готова надати організації задокументовані підтвердження фактів обстрілів АЕС Збройними силами України”. Це – маніпуляція.

Ставленики Кремля на Донбасі також “розганяють” фейки про війну в Україні. Так звана глава “МЗС” ОРДО Наталя Ніконорова заявила, що “територія Донецької області ввійде до складу РФ як республіка, тому що має свій прапор і гімн, за ці символи сьогодні борються”.