Маніпуляція: Український генерал визнав підготовку Києвом війни з Росією з 2007 року

Насправді генерал-майор Збройних Сил України Віктор Назаров говорив про підготовку оперативних документів, що містять план дій у відповідь на можливі військові загрози з боку Росії.

Російські медіа поширили інформацію про те, що Київ нібито з 2007 року розробляв план війни з Росією. Про це написали такі видання, як «Украина.ру»«Лента.ру»«Российская газета»«Регнум»«Свободная Пресса»«New Inform»«Московский комсомолец»«Красная весна», «Известия»«ФАН»«РЕН ТВ»«Комсомольская правда»«Солёнка.рф»«Росбалт»«Профиль».

 

Видання «Україна.ру», посилаючись на ефір каналу Ukr.life, пише,  що генерал-майор Віктор Назаров заявив про те, що в Генеральному штабі українських військ нібито почали підготовку до війни з Росією після виступу Володимира Путіна на Мюнхенській конференції з питань політики безпеки 10 лютого 2007 року.

Це не зовсім так. В інтерв’ю каналі Ukr.life  28 травня Віктор Назаров говорив про те, що Володимир Путін у своїй промові в Мюнхені фактично зробив крок до поновлення холодної війни.

«Стало ясно, що Росія не заспокоїться в плані того, щоб Україна розвивалася як успішна держава, самостійна, як суб’єкт міжнародної політики. І буде вжито кроків у напрямку, щоб зупинити цей процес, а може, навіть більше – взяти під контроль. Тому в Генеральному штабі Збройних Сил України ми не чекали біля моря погоди, і з 2007 року розроблялися військові документи, деякі оперативні плани, які, в тому числі, припускали війну з Росією», – зазначив генерал-майор.

Тобто насправді Назаров мав на увазі не підготовку України до війни з Росією, а підготовку оперативних документів, які передбачають певну реакцію Збройних Сил України на випадок можливої воєнної загрози з боку Росії.

Також видання пише, що генерал-майор зазначив, що українські військові вели підготовку до «сценарію збройного зіткнення в Донбасі, а також на Кримському півострові, проте возз’єднання Криму з Росією все одно застало українське військове керівництво зненацька».

«Украина.ру» знову маніпулює. Насправді ведуча запитала генерала, чи міг він уявити, що Росія в якийсь момент забере в України Крим. На це питання Назаров відповів, що «з точки зору стратегії це не було несподівано. Ту тактику, яку вони застосували в Криму, – так, це було досить несподівано».

Раніше ми вже повідомляли про фейкі Рос ЗМІ щодо українських військових