Фейк: Масове дезертирство українських військових на Донбасі

У Головному управлінні Військової служби правопорядку в Збройних Силах України спростували «масову втечу» українських військових.

Російські й прокремлівські видання «Лента.Ru», «Радио Sputnik», «Российская газета», «РИА Новости», «EurAsia Daily», «Общественная служба новостей», «Газета.RU» та інші поширили інформацію про те, що на Донбасі нібито спостерігається «масова втеча» українських військових. У цих повідомленнях агітпроп посилається на «народну міліцію» так званої «Донецької народної республіки», яка зробила таку заяву 8 квітня.

Скриншот «EurAsia Daily»
Скриншот «Радио Sputnik»
Скриншот «Лента.Ru»
Скриншот «Газета.RU»
Скриншот  «РИА Новости»

«… за минулі два тижні втекли 244 службовці Збройних сил України (ЗСУ), при цьому найбільше число військових, які залишили розташування частин, зафіксовано в 36-й бригаді морської піхоти, там втекли 44 людини», – повідомляє «Газета.ru».

Начальник групи зі зв’язків з громадськістю Головного управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України підполковник Володимир Потапов, спростував зазначені повідомлення. За його словами, це черговий фейк.

«Це, безумовно, дезінформація. Звичайно, деякі, окремі, випадки є. Але ці цифри не те що на порядок менші, це «на кілька порядків» менше. Ми можемо говорити про цифру «до трьох» таких випадків», – сказав він.

Раніше Ungvar.uz.ua спростовував інформацію про те, що українські військові нібито покинули укріплення під Горлівкою після ультиматуму «ДНР».