Терористи ДНР поспішили звинуватити ЗСУ у боягузтві

позиції

Українські, російські та прокремлівські видання «Eadaily»«Стена»«UAZMI»«Новороссия»«Комсомольская правда», «Красная Весна», «Вчасно» та інші поширили інформацію про те, що українські військові нібито покинули укріплення під Горлівкою «на вимогу» так званого очільника самопроголошеної «Донецької народної республіки» Дениса Пушиліна. При цьому ЗМІ, як правило, посилаються на видання «Страна.UA».

 

позиції

6 вересня видання «Страна.UA» дійсно опублікувало новину під назвою «Військових вже відвели. Що відбувається на позиціях ЗСУ під Горлівкою, які погрожує обстріляти Пушилін». У ній і йдеться про «відступ» української армії. Видання повідомляє, що нібито мало розмову з «українськими військовими, які безпосередньо знаходяться на позиціях».

«До нас приїхали всі, хто міг, від ОБСЄ до штабістів. Із цих опорних пунктів вже вивели бійців, траншеї вже закопують. Звичайно, неприємно. Виходить, що сєпари нами вже командують. Але що поробиш. За великим рахунком, ця ділянка для Пушиліна була потрібна для інформаційного шуму, щоб натиснути на нас. Це по-перше. А по-друге, ділянка дійсно важлива, оскільки вона дозволяє нам за потреби швидко здійснити наступ на прилеглі позиції противника», – цитує видання неназваного офіцера ЗСУ.

 

Скріншот Страна.UA

У свою чергу, 503-й окремий батальйон морської піхоти ЗСУ, який утримує позиції біля Горлівки, запевнив, що вони продовжують залишатися на місці. Таку заяву було зроблено також 6 вересня у відповідь на публікацію «Strana.UA». При цьому, як заявили військові, вони не давали жодних офіційних коментарів для цього видання.

«Заявляємо – жодних офіційних коментарів цьому інформаційному смітни** воїни 503 ОБМП не давали. Ми на своїх позиціях і продовжуємо захищати українську землю від мокшанської орди. Стежимо за інформаційної гігієною, друзі!», – йдеться  у повідомленні 503-го ОБМП.

 

позиції
Скріншот 503 FB

Станом на ранок 7 вересня у тексті новини «Страна.UA» згадки про 503 батальйон вже немає. Проте інші ЗМІ, які передрукували цю новину, посилаються на слова саме військового з 503-го батальйону.

Окрім цього, 6 вересня «5 канал» опублікував сюжет із коментарем військовослужбовця 503-го ОБМП Олексія Годзенко, який запевнив, що українські військові будуть продовжувати захищати позиції під Горлівкою.

Довідка: Напередодні так званий очільник самопроголошеної «ДНР» Денис Пушилін заявив, що вранці 7 вересня їхня «міліція» обстріляє позиції українських військових поблизу Горлівки в селі Шуми. За його словами, у тій місцевості нібито є «незаконно зведені інженерні споруди» української сторони. У свою чергу офіційний Київ спростував таку інформацію. У 503 Окремому батальйоні морської піхоти, який зараз знаходяться на позиціях у селі Шуми, розцінили це «як чергову погрозу».

Раніше ми розповідали, що Facebook видалив фейкові акаунти, пов’язані з російськими оперативниками, які залучали американських журналістів для створення дезінформуючих матеріалів.

Щодо інших фактів використання ЗМІ в інтересах Російської Федерації  читайте тут.

Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/ungvar_uz.