Фейк: ЄС надав Україні кредит в обмін на «здачу суверенітету»

Україна користується програмою макрофінансової допомоги Європейського Союзу з 2014 року, гроші на вигідних умовах надаються в обмін проведення реформ в країні. Ніде в двосторонніх документах немає жодної умови, яка б стверджувала, що Україна «зобов’язана пожертвувати своїм суверенітетом» в обмін на отримання допомоги.

Один з улюблених наративів російських ЗМІ – надання фінансової допомоги країнами Євросоюзу для України. Цього разу російські медіа почали поширювати черговий фейк про те, що Верховна Рада України нібито дозволила «здати частину суверенітету» країни Євросоюзу в обмін на отримання позики. Дезінформаційне твердження опублікувало видання NewsFront. 

Фейкові новини в російських медіа почали з’являтися після того, як в ЄС 23 липня офіційно схвалили угоду про надання макрофінансової допомоги Україні – кредит на суму 1,2 млрд євро. Половину коштів Брюссель погодився перерахувати відразу, а ось для отримання наступних 600 млн Україна повинна провести низку реформ. У зв’язку з цим Верховна Рада 25 серпня прийняла закон про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом і Кредитної угоди між Україною і ЄС.

У світлі початку агресії Росії проти України, гострої кризи платіжного балансу, який Україна пережила після правління Віктора Януковича та низки інших політичних потрясінь, країна звернулася до ЄС для отримання макрофінансової допомоги в 2014 році.  Гроші спрямовуються, в тому числі, на підтримку реформ в країні. Цей транш для України стане вже п’ятим за рахунком. В Меморандумі про взаєморозуміння, підписаному 23 липня, Україна і ЄС узгодили політичні дії, які Україна зобов’язується виконувати для отримання допомоги. Ніде в двосторонніх документах немає жодної умови, яка б стверджувала, що Україна «зобов’язана пожертвувати своїм суверенітетом» в обмін на отримання допомоги. Навпаки, в угодах наведено перелік реформ, спрямованих на зміцнення інституцій демократії в Україні.

Меморандум про взаєморозуміння між ЄС та Україною включає вісім політичних умов. Вони пов’язані зі зміцненням управління державними фінансами, корпоративним управлінням і верховенством закону, конкуренцією на газовому ринку, поліпшенням ділового клімату й управлінням державними підприємствами. Програма допомоги ЄС буде діяти протягом 12 місяців. Крім конкретних політичних заходів, викладених в Меморандумі, Україні також необхідно буде виконувати свою програму Міжнародного валютного фонду.

Раніше ми розповідали, що Facebook видалив фейкові акаунти, пов’язані з російськими оперативниками, які залучали американських журналістів для створення дезінформуючих матеріалів.

Щодо інших фактів використання ЗМІ в інтересах Російської Федерації  читайте тут.

Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/ungvar_uz.