ЯК «ГРОМАДСЬКОМУ АКТИВІСТУ» ЗІБРАТИ НА НОВУ МАШИНУ?

Вже рік тривають протести громадського руху «SaveФОП», учасники якого виступають за зменшення фінансового навантаження на малий та середній бізнес шляхом продовження для приватних підприємців спрощеної системи оподаткування.

А в Закарпатті діяльність руху залишається джерелом збагачення для місцевого лідера «SaveФОП» – Роберта Іванча.

Незважаючи на оприлюднені факти, які свідчать про привласнення Іванчом грошей Податкового майдану, підприємці продовжують робити внески, сподіваючись на реалізацію цілей руху.

Це не може не тішити пана Роберта, який вже приглянув собі в мукачівському автосалоні новеньку «Ауді».

Наші інсайдери серед лідерів руху інформують, що після останнього невдалого пікетування Мукачівської міської ради, регіональний лідер «Опозиційної платформи – За життя» Іван Чубирко відмовився від подальшої фінансової та інформаційної підтримки «SaveФОП», оскільки вважає протести недостатньо резонансними, а самого Іванча – бездарним організатором.

Водночас, темою підприємницьких протестів  зацікавився Андрій Балога, лідер однойменної партії, який досі не має підконтрольної групи «кишенькових протестувальників».

Протест «SaveФОП» перетворюється на циганський балаган?

Зокрема, взнавши, що Роберт Іванчо вкотре не може зібрати групу для чергування на «Податковому майдані», Балога запропонував йому використати бездонний людський ресурс – безробітних мукачівських циган. Для цього мукачівський міський голова дав вказівку своєму депутату Івану Йонашу, який вважається лідером мукачівських ромів і «смотрящім за циганським ринком Мукачева» зібрати п’ятнадцять «будулаїв», відмити їх, вдягти в куртки з написами «SaveФОП» та відправити з Робертом Іванчом до столиці під виглядом ФОПів, щоб достойно представити закарпатський мікробізнес на Податковому майдані. Окрім цього, Балога профінансував саму поїздку, виділивши 15 тисяч гривень самому Іванчу та по 500 гривень кожному з ромів.

Тут слід відмітити, що Іванчо не задовольнився сумою винагороди і продовжує збір грошей з підприємців «на потреби протесту», які наближують його до омріяної мети – нової автівки.

І все виглядало б дуже комічно, якби не так сумно. «SaveФОП», колись потужна громадська структура, покликана відстоювати права підприємців, перетворилася на кишенькову протестну групку, яку перепродують між собою місцеві політики та яка скотилася до рівня джерела збагачення її лідера.