Поліція скасовує “листи щастя” водіям

Їх замінять електронні повідомлення. Якщо ж водій не заплатив штраф протягом 10 пільгових днів, паперовий лист він все-таки отримає.

Водіям, які оплачують штрафи протягом 10 пільгових днів, не будуть надсилати постанови про штрафи, так звані “листи щастя”. Як працюватиме нова система, розповів перший заступник начальника патрульної поліції Олексій Білошицький в ефірі Україна 24.

Він зазначив, що нововведення допоможе заощадити державні кошти, які витрачаються на розсилку паперових повідомлень. Зараз систему переведуть в електронний формат.

“Мова йде про встановлення спеціальних додатків і використання електронних засобів для того, щоб швидше дізнатися про своє правопорушення. Зараз таких можливостей багато: це і електронний кабінет водія, і чат-бот МВС, створений спеціально для цього, і спеціальні додатки, які дозволяють водієві дізнатися про виписані штрафи і оплатити їх “, – сказав Білошицький.

Він підкреслив, що 90% водіїв платять якраз під час використання таких додатків, і саме щодо таких людей і планується це нововведення.

У той же час, якщо водій не користується додатком або іншими електронними засобами, то йому як і раніше будуть приходити паперові повідомлення.

“Я хочу відзначити, що вже прийнятий законопроект для того, щоб це вже стало можливо нормативно. Тобто якщо людина дізналася про свій штраф і оплатила його, то немає необхідності надсилати лист. Якщо людина захоче і подасть спеціальну заяву, щоб йому надсилали лист, то він буде відправлений. Якщо людина не заплатить штраф протягом 10 пільгових днів, то лист буде відправлятися, тут буде працювати загальне правило “, – сказав він.

Білошицький підкреслив, що таким чином права водіїв не обмежуються і не скорочуються.

Раніше ми повідомляли, що поліція не отримала право безпідставної зупинки автомобілів.