У ЄС не заборонятимуть вакцину AstraZeneca

вакцини

Переваги вакцини продовжують переважувати ризики, так як немає доказів того, що саме препарат призвів до ускладнень, кажуть в EMA.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало продовжити використовувати COVID-вакцину компанії AstraZeneca. Про це повідомляє прес-служба EMA в четвер, 11 березня.
Агентство поінформоване про рішення влади деяких країн ЄС, але звертає увагу на відсутність вказівок на те, що вакцинація призвела до цих ускладнень.
“Позиція EMA полягає в тому, що переваги вакцини продовжують переважувати ризики і що вакцинація може тривати, поки ведеться розслідування випадків тромбоемболічних ускладнень”, – сказано в повідомленні.
У той же час Ісландія вирішила призупинити вакцинацію препаратом AstraZeneca.
“В Ісландії тимчасово призупиняється вакцинація препаратом від AstraZeneca”, – заявив ісландський Директорат охорони здоров’я.
Крім того, Італія заборонила застосування однієї партії вакцини AstraZeneca. Рішення прийняло Італійське агентство з лікарських засобів (Aifa) “в якості запобіжного заходу” після “повідомлень про деякі серйозні побічні ефекти, які збігаються у часі із введенням доз з партії ABV2856 вакцини AstraZeneca”.
Нагадаємо, що раніше Данія призупинила застосування вакцини AstraZeneca. У Данії не встановили, чи є взаємозв’язок між тромбами і вакцинацією, але вирішили відреагувати на найменші ознаки можливого ризику.
Потім Норвегія призупинила використання вакцини AstraZeneca. Тромби утворюються після вакцинації у переважно літніх осіб, у яких також часто є інше основне захворювання, стверджують у Норвегії.