МОЗ нагадало можливі побічні ефекти вакцин

У всіх регіонах України стартує вакцинація медиків. Яких побічних ефектів очікувати, розповів глава МОЗ.

Побічні ефекти від вакцинації проти коронавірусу схожі на побічні ефекти від вакцинації проти грипу. Про це в четвер, 25 лютого, розповів глава МОЗ Максим Степанов в ефірі телеканалу Україна.

“Вони (побічні ефекти – ред.) можуть бути різні, наприклад, почервоніння місця, де безпосередньо вводилася вакцина, або у людини може підвищитися температура… Більше того, ми всі звикли до таких побічних ефектів, коли робимо щеплення від грипу”, – сказав він.

Міністр зазначив, що найменша кількість побічних ефектів спостерігається в інактивованих вакцин (коли збудник хвороби культивується в лабораторних умовах, а потім вбивається за допомогою термічної обробки або хімічних речовин). Такою вакциною, за словами Степанова, є вакцина виробництва Sinovak.

За словами Степанова, ефективність вакцини AstraZeneca становить від 70 до 80%.

“Коли ми говоримо про 70-80%, це те, що така кількість людей, яким було зроблено щеплення, взагалі не захворіють. Буде якась кількість людей, яка може захворіти. Але яким способом вони перенесуть цю хворобу, незалежно від віку, або супутніх захворювань, – це буде або безсимптомно, або легкий спосіб перенесення хвороби”, – сказав він.

Але поки дана вакцина в Україні тільки очікується – в першому-другому кварталі має надійти від 2,2 до 3,8 млн доз.

Разом з тим, Степанов повідомив, що до 31 березня має бути доставлено ще 1,5 млн доз вакцини від COVID-19 за державними контрактами.

Степанов зазначив, що вакцини, вироблені в Індії, не є генеричним препаратом.

“Генерики на вакцини не використовуються. Наприклад, компанія AstraZeneca має потужності – лише два не дуже великих заводи в Європі, і вони законтрактували 7 виробничих майданчиків, де вони виробляють вакцини. Це Південна Корея, Індія, в Російській Федерації вони зробили майданчик, в Сполучених Штатах. А всьому світу”, – сказав Степанов.

У цілому, за його словами, Індія виробляє 62% вакцин в світі.