Брензович піариться на проблемах студентів

Брензович

Нещодавно проугорські медіа Закарпаття розповсюдили повідомлення, що етнічні угорці, мешканці області, які навчаються у вищих навчальних закладах за кордоном, зокрема в Угорщині та при цьому приписані до Берегівського, Виноградівського, Ужгородського військкоматів, не можуть оформити відстрочку від призову на строкову військову службу.

Вони знов наголошують на утисках угорської нацменшини органами влади України та прославляють лідера партії КМКС Василя Брензовича, який, долаючи нестерпну лінь, спромігся надіслати листа до Закарпатського обласного військового комісаріату щодо наявності у студентів, що навчаються за кордоном законних, підстав для оформлення відстрочки від призову.

Враховуючи, що всі керівні посади в КМКС обіймають родичі або наближені до Брензовича особи, підказати безглуздість підготовки та направлення цього листа було нікому.

Ми вирішили трохи допомогти. Тож відповідно до ст.17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», громадянам призовного віку надається відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у закладах освіти інших держав.

У випадку з Угорщиною таким міжнародним документом був Протокол про співробітництво у сфері освіти та науки між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2015-2017 роки, дія якого, як вбачається з назви, закінчилась у 2017 році.

Просто в гонитві за голосами виборців та дерибані коштів, що надсилає Будапешт для покращення життя етнічних угорців Закарпаття, пан Брензович та компанія, не вжили жодних заходів, спрямованих на пролонгацію дії Протоколу або підписання нової угоди, щоб дійсно допомогти юнакам, які навчаються в Угорщині.

Але як завжди, КМКС та їх медіа в угоду Будапешту будуть клясти Україну, робити з себе ображених та гноблених, ніж розбиратись та вирішувати питання по суті. Крім того, у 2018 році, Україна пропонувала підготувати новий протокол про співробітництво у сфері освіти і науки між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2019-2022 роки, однак проект не був реалізований.

Вітаємо юридичну службу КМКС з Днем юриста України!

Щодо інших передвиборчих ляпів КМКС читайте на нашому сайті.

Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-каналhttps://t.me/ungvar_uz.