Людина з підозрою на коронавірус не має сам йти у приватну лабораторію для здачі тесту – Степанов

Сімейний лікар повинен направляти до осіб, у яких підозрюють коронавірусну хворобу мобільну бригаду, а не “відправляти у подорож лабораторіями”. Якщо це не так варто офіційно скаржитися в Міністерство охорони здоров’я.

Про це на брифінгу у понеділок 5 жовтня нагадав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Алгоритм дій, якщо простежуються симптоми COVID-19:

1. Звернутися до сімейного лікаря, з яким укладений договір.

2. Визначення клінічної картини, чи співпадає з підозрою на COVID-19.

3. Сімейний лікар надсилає до вас мобільну бригаду, яка робить тест.

“Сімейний лікар не повинен відправляти вас у подорож по лабораторіях, але відправити до вас мобільну бригаду, – наголосив міністр.

У нас в країні спеціально створено мобільні бригади, які в повному обсязі фінансуються Національною службою здоров’я і з ними укладено відповідні договори.

Вони мають достатньо відповідних навичок і тестів, щоби провести ці аналізи якісно”.

4. За результатами тестування сімейний лікар визначає систему лікування.

5. Якщо легкі симптоми – залишаєтесь вдома, якщо ні – тоді сімейний лікар приймає рішення про госпіталізацію.

6. У випадку підвищення температури і утруднення дихання – телефонуєте 103 і швидка відправляє вас у лікарню, яка приймає хворих з коронавірусом.

“Якщо десь щось не діє, або вам пропонують інший алгоритм, – відправляють вас здавати тести в приватну лабораторію, телефонуйте в такому випадку на: гарячі лінії департаменту охорони здоров’я або органи місцевого самоврядування; гаряча лінія Міністерства охорони здоров’я. Щоби ми передавали інформацію в підрозділи, чи в Національну службу здоров’я для реагування, тому що в нас є чітко окреслений алгоритм”, – підкреслив міністр охорони здоров’я.

Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-каналhttps://t.me/ungvar_uz.