Спочатку року на Закарпатті активно штрафують власників “євроблях” на 170 тисяч гривень

євроблях

Вже з січня при вивезенні автівки за кордон, яка перевищила строк тимчасового ввезення, власнику авто виписують чималий штраф.

Нещодавно у мережі з’явилась інформація про те, що “євробляхерів” масово штрафують на 170 тисяч грн. Одразу після пом’якшення карантину люди почали виїжджати за кордон, саме там і виловлюють тих, хто перевищив термін тимчасового перебування.

До прикладу, вже є певна кількість судових рішень не на користь водія. Він або платить величезний штраф, або ж у нього забирають авто.

Таким чином, власники “євроблях” на сьогодні опинились у “пастці”. Вони не можуть вивезти авто, оскільки його одразу конфісковують та вручають протокол з повідомленням про дату засідання. Навіть розмитнення автомобіля за чинними ставками не звільняє від штрафу 170 тис. грн.

В Закарпатській митниці підтвердили інформацію, що вже з січня виписують відповідні протоколи.

Згідно наданих даних за січень-вересень закарпатські митники склали 614 протоколів про порушення митних правил за перевищення строку тимчасового ввезення автомобілів більше ніж за 30 діб за ознаками ч.6 статті 470 та ч.6 статті 481. Саме ці статті передбачають санкції у вигляді накладення штрафу у розмірі 170 тис або конфіскацію автомобіля.

“На сьогодні судом розглянуто 211 справ, з яких більшість застосовано штрафні санкції, а в деяких навіть конфіскацію авто”, – коментують у прес-службі митниці Закарпаття.

Тим, хто кордон не перетинає, такі протоколи поки не виписують, адже правоохоронці досі не отримали відповідний документ з роз’ясненням дій при зупинці відповідних авто.

Нові штрафи були введені на початку 2020 року. До цього власники “євроблях” платили на кордоні штраф у розмірі 8 500 гривень.

Додамо, що “євробляхери” все ще сподіваються на ухвалення законопроєкту щодо доступного розмитнення, який й досі перебуває на розгляді у Верховній Раді.

На офіційному сайті ВP ці законопроєкти були зареєстровані 19-го червня під номерами 3704, 3705 та 3706.

Вони передбачають упорядкування структури акцизного податку та внесення відповідних змін до Податкового та Митного кодексів. Згідно з ними, пропонується звільнити від сплати акцизного податку нові та вживані транспортні засоби від 1 січня 2021 року.

За матеріалами Mukachevo.net

Раніше ми повідомляли, що наступного року транспортний податок будуть розраховувати по-новому.

Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-каналhttps://t.me/ungvar_uz.