Приречені на провал: чому Будапешт не зможе реалізувати «румунський сценарій» в Україні

Угорська автономія в Румунії

30 квітня Сенат Румунії поставив «жирну крапку» у процесі створення угорського автономного регіону у межах країни, план якого так довго розроблявся у владних кабінетах офіційного Будапешта.

Саме у цей день голосами 126 депутатів із 135 румунським Сенатом було скасовано проект про автономію Секейського краю, де компактно проживає угорська національна меншина. Підтримали ідею виключно ініціатори проекту – члени Демократичного союзу угорців Румунії.

Проект автономії угорців Румунії передбачав створення автономного регіону з правосуб’єктністю в Румунії, який матиме навіть свого президента. Угорська мова мала стати офіційною і використовуватись у державних установах. Передбачалося також вільне використання “символіки угорської нації”, тобто все те, що роками залишалося ідеєю-фікс серед планів уряду Віктора Орбана щодо автономізації румунських секеїв.

Однак, проект який мало не став реальністю у Румунії, практично ніколи не зможе реалізуватись в України через ряд причин.

  • По перше, частка етнічних угорців у Румунії складає майже 1.2 млн осіб, що у 10 разів більше ніж в Україні, де за останніми підрахунками проживає близько 150 тисяч, а то і менше. Така велика чисельність нацменшини дає їм більше політичного впливу, що, як видно, і привело до досягнення якихось результатів.
  • По друге, угорці Румунії мають своїх представників у Сенаті, які відстоюють інтереси громади. В Україні всі представники від угорців провалились на минулих парламентських виборах 2019 року.
  • По третє, в українському парламенті не діє право прийняття нормативних актів за “мовчазним схваленням”, як і пройшов угорських законопроект в Румунії. Хоча, фактично, подібний законопроект у жодному випадку не пройшов би у стінах українського Парламенту, та й фактично його внести нікому.

Не дивлячись на всі ці факти, офіційний Будапешт не полишає надії реалізувати план автономії на Закарпатті, реалізуючи ці ідеї то через створення окремих виборчих округів, то окремих територіальних громад, які на сьогоднішній день не знайшли жодного успіху.

Раніше ми повідомляли, що прем’єр-міністр Віктор Орбан та його посіпаки в Закарпатті не помітили злочин РФ проти угорців Закарпаття, який був зроблений для погіршення відносин між українцями та угорцями.

Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/ungvar_uz