Заборони виїжджати заробітчанам немає

кордон

Проблеми з виїздом зникнуть після відновлення роботи транспорту в повному обсязі, але і зараз бажаючі зможуть відправитися на заробітки.

Труднощі з відправкою сезонних робітників і трудових мігрантів з України існують через карантин, але заборони на виїзд немає. Про це в середу, 6 травня, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу 1+1.
За його словами, уряд займається тим, щоб в умовах пандемії виїзд громадян на роботу за кордон відбувався з мінімальними ризиками для їх здоров’я і логістичними труднощами.
“Тому що регулярного авіасполучення немає. Аби людям виїхати, треба вирішити велику кількість логістичних проблем”, – пояснив глава МЗС.
Він зазначив, що потребують вирішення питання, як і коли українці будуть повертатися назад, а також забезпечення медичного страхування на час перебування за кордоном.
“Всі ці речі треба перевіряти. Ми ж ніколи не чули про проблему виїзду трудових мігрантів. Сотні тисяч людей якимось чином їхали, працювали і тихо поверталися. Але зараз ми з вами перші зіткнулися з такою проблемою. Ми всі забудемо про неї, коли відновиться регулярний транспорт”, – сказав Кулеба.
Ми і раніше повідомляли, що немає заборони на виїзд українців за кордон за межі країни.
Крім того, польські консульства в Україні з 4 травня відновили видачу робочих віз.