Через “благодійність” в депутати

панічні настрої

Інформаційний простір останніми тижнями заповнений переважно однією темою – коронавірусом.

Це не дивно, оскільки пандемія так чи інакше торкнулася кожного українця й має світовий масштаб. Водночас в Закарпатті багато діячів, які мріють про кар’єру політиків, продовжують активно комунікувати з громадянами та сіють панічні настрої – через критику влади або благодійність.

Хтось купує й роздає медичні маски та антисептики, інші передають до медзакладів апарати штучної вентиляції легень. Загалом, на перший погляд, роблять корисні речі, але чомусь завжди не забувають узяти із собою журналістів чи похвалитися своїм учинком у соціальних мережах, а дехто навіть рекламує такі дописи.

Багато простих людей допомагають лікарям тихо, без поширення даних про свою допомогу. Фотографуватися під час благодійних акцій мають звичку ті, у кого є політичні цілі. Адже більшість активістів планують брати участь в осінніх місцевих виборах. І тому, з метою отримання підтримки електорату часто роздувають панічні настрої серед населення про невиконання державою своїх функцій по забезпеченню лікарів всім необхідним для протидії коронавірусу.

Незважаючи на наявність в лікарнях засобів по  захисту медперсоналу від інфекційних хвороб, окремі «діячи» з сумним обличчям, віщають через  свої смартфони, що держава кинула лікарів на призволяще і  ніхто, окрім «рятівників з народу» не спасе нашу медицину.

Вказані піар акції сприяють поширенню панічних настроїв серед населення та вносить деструктив в роботу державних органів, оскільки після чергового «вбросу» приходиться відволікатись від запланованих дій та перевіряти недостовірну інформацію майбутніх політиків.

На сьогоднішній день, всі лікарні Закарпатської області, які визначені для госпіталізації пацієнтів з верифікованим COVID-19 в повній мірі забезпечені всіма необхідними засобами захисту медперсоналу та лікування хворих.

Крім того, вчора, на черговій сесії Закарпатської обласної ради було підтримано ряд питань по виділенню коштів на потреби закладів охорони здоров’я.

Так, згідно рішення, із обласного бюджету 500 тисяч було виділено на ремонт покрівлі Іршавської райлікарні, адже її пошкодив буревій. Йдеться про дах над пологовим та реанімаційним відділенням.

Ще 533 тисячі грн. було виділено на харчування медиків, які лікують хворих на COVID-19.

Також фінансової підтримки потребує Обласний центр громадського здоров’я. Лабораторія якого розпочала проводити тестування COVID-19 методом ПЛР. Послуги, які надавав заклад , не потрапили під контрактування НЦЗУ і на його утримання потрібні додаткові кошти. Із обласного бюджету Центру дали 1 млн 200 тис грн.

Наступне питання – харчування медиків, які лікують хворих на COVID-19. І тут обласна рада підтримала пропозицію – виділили 533 тисячі грн.

Тож не треба створювати сенсації дискредитуючи державу та виставляючи себе на посміховисько.

Читайте також, Кабінет міністрів України оприлюднив перелік дозволених під час карантину медичних операцій.