Озеро Бребенескул: красиве і суворе диво Карпат

Озеро Бребенескул

Озеро Бребенескул – найвище в Україні і одне з найвідоміших.

Воно знаходиться на запаморочливій висоті – 1801 метр над рівнем моря. Водойма розташована в ущелині між горами Бребенескул і Гутин Томнатик. У цьому місці холодно і на берегах навіть в травні можуть лежати замети. Живлять озеро джерело, дощі і танення снігів.

Озеро Бребенескул

Протяжність озера 134 метра. Найбільша ширина 44 метри. Воно знаходиться на Чорногорському масиві, який входить в найбільший Карпатський біосферний заповідник.

Бребенескул – популярне, у всіх сенсах туристичне місце. Інфраструктури тут немає і чекати не доводиться. Але на берегах озера майже завжди є люди. Часто сюди приходять ті, для кого похід по Карпатам перший, адже недалеко пролягає один з найпопулярніших маршрутів. До цього місця ваблять його унікальність і неповторні пейзажі.

Похід на озеро Бребенескул, справа не з легких. В горах буває непросто. Це особливо відчувається на Бребенескулі. Якщо на Чорногорі (Чорногірський хребет – найвищий в Карпатах). погана погода, то тут вона буде ще гірше. Озеро – одне з найхолодніших місць на всьому хребті і в околицях.

 

Озеро БребенескулБільшість фотографій Бребенескула просто чарівні. На них озеро ніби наповнене сонячним світлом до країв. Але зроблені вони в першій половині дня, коли сонце сюди потрапляє. В інший час тут помітно темніше і холодніше.

У другій половині дня сонце заходить дуже швидко і навколо озера стає холодно. Паморозь в улоговині Бребенескула з’являється раніше, ніж сніг на сусідніх вершинах. Навіть дуже жарким літом вода в озері не буває тепліше 15 градусів за Цельсієм.

Збираючись ночувати на Бребенескул, врахуйте: на тутешніх стоянках немає дров, так що обов’язково запасіться пальником.

Також, читайте цікаві факти про Ужгород, про які екскурсоводи воліють мовчати або дев’ять цікавих фактів Закарпаття, про які, можливо, Ви не знали.