МОЗ знімає заборону на планові операції

медичних операцій

Планові операції будуть проводитися після тестування пацієнта на COVID-19 методом ПЛР, зазначив Максим Степанов.

В українських клініках з вівторка, 5 травня, будуть дозволені планові операції. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у ході брифінгу в понеділок, 4 травня.
“Від завтра буде дозволено проведення планових операцій. Не було жодного зараження під час операцій”, – сказав він на брифінгу в понеділок.
За словами Степанова, відповідне рішення уряду закріплено змінами до постанови №211.
“Сьогодні під час урядової наради, яка проходить по понеділках, я ініціював проведення позачергового засідання уряду. Цю ініціативу підтримали прем’єр і уряд. Було винесено одне питання, яке я вважаю дуже важливим – внесення змін до постанови Кабміну №211, яким вводилися карантинні заходи”, – сказав він.
За словами міністра, буде дозволено проведення планових операцій і планових госпіталізацій з життєвими показниками. Вони будуть проводитися після тестування пацієнта на COVID-19 методом ПЛР.
Нагадаємо, 24 березня стало відомо, що українські лікарні повинні призупинити планову госпіталізацію і планові операції пацієнтів.
При цьому, слід пам’ятати, що передчасне припинення карантину є небезпечним та може призвести до настання кримінальної відповідальності.