1. Закарпатська область найменша по кількості населення серед всіх інших областей нашої держави. Проте незважаючи на цей факт, Закарпаття за територією більше ніж 40 країн світу. Серед них: Андора, Ватикан, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Монако, Сан-Маріно, Бахрейн, Бруней, Катар, Кіпр, Ліван, Сингапур, Гамбія, Ямайка, Багами.
2. Географічний центр Європи знаходиться поблизу селища Ділове Рахівського району. Про це тут свідчить яскраво виражений кам’яний знак з відповідним інформаційним надписом.
3. Понад 120 тисяч угорців проживає на території Закарпаття. Угорці – найбільша іноземна діаспора нашого краю.
4. Найдовший залізничний тунель на Україні був збудований на відрізку Скотарське – Бескид . Його довжина складає 1747 м. Цей тунель був споруджений ще в далекому в 1886 році і неодноразово реконструйований, в останнє у 2018-му.
5. Найбільш сніжний населений пункт Закарпаття – с. Руська Мокра. Стійкий сніговий покрив лежить тут в середньому 110 днів на рік. Це зумовлено специфікою розташування села серед гірських хребтів, які затіняють його територію від сонячних променів.
6. Липова алея в Ужгороді має довжину 2200 метрів і є найдовшою не лише в Україні, а й в усій Європі.
7. Найбільша кількість різновидів голубців – 25, була зафіксована на гастрономічному фестивалі у с. Великий Бичків Рахівського району.
8. Річка «Іршавка» спочатку тече на захід, тоді поступово повертає на південь і південний схід, а потім знову поступово на захід, утворюючи велетенську літеру «S».
9. Тисячолітні Дуб-чемпіон та Дідо-дуб, що зростають у с. Стужиця Великоберезняського району, є номінантами Всеукраїнського конкурсу «Національне дерево України». Дуб-чемпіон зайняв третє місце у номінації «Найстаріше дерево України». Також, ці велетні є номінантами обласного конкурсу «10 цінностей Закарпаття туристичного».
Варто прочитати: Ужгород – 10 цікавих фактів про , про які не завжди розповідають туристам