Нові фейки російської пропаганди

«Наступ ВСУ на Донбасі відміняється через коронавірус» – таку маячню поширювали на минулому тижні Кремлівські сайти, зливні бачки та всілякі анонімні Телеграм-канали (“Хвиля”, “Русская весна”, regnum.ru, donbasstoday.ru)

Мовляв зі слів їх джерел, якийсь майор ВСУ Супрунюк з 30 Механізованої бригади заразився коронавірусом від своєї доньки і відтепер всі бійці бригади, яка повинна була висуватись для участі в бойових діях,  вимушені проходити перевірку. Таким чином, коронавірус «відмінить» наступ на Донбасі – вважають «інсайдери».

Однак, Окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького опублікувала заяву з приводу подібного фейку – “за останні 6 років у них не було ні військовослужбовця з таким прізвищем, ні факту даного захворювання у кого-небудь з бригади.”

 
Цю ж інформацію спростували і в Рівненській обладміністрації, так як повідомлялося, що саме в місцевому ізоляторі нібито знаходиться дочка майора.

“Деякі ЗМІ писали про хворого військовослужбовця і громадянку з прізвищем Супрунюк – це неправда”, – повідомив заступник голови РОДА Ігор Тимошенко.

Керівник прес-штабу ООС Павло Ковальчук у коментарі “Українській правді” заявив, що “станом на 20 березня в зоні операції ООС не було зроблено жодного тесту для виявлення нового коронавируса COVID-19 через відсутність тестів і потреби”. Також він оцінив епідситуацію в зоні ООС як благополучну, не зафіксовано навіть спалахів грипу та ГРВІ.

28 березня було повідомлено, що у військових частинах оперативно-тактичного угруповання «Північ» тривають заходи з протидії поширенню вірусної інфекції, спричиненої COVID-19. Станом на вказану дату випадків захворювань COVID-19 не зареєстровано.

Нагадуємо, що уточнити дані можна в прес-службах бригад, прес-центрах оперативних командувань, а також у офіцерів відділів зв’язків з громадськістю вищих штабів. Даний фейк вкотре засвідчив, що війна триває, і противник намагається всіма способами дискредитувати ЗСУ, в тому числі і в інформаційній сфері.