Карантин посилили. Нові обмеження від Кабміну

карантин

Кабінет міністрів 1 квітня вирішив ввести в Україні більш жорсткі заходи безпеки на період карантину – до 24 квітня 2020 року.

Карантинні заходи в Україні дедалі активніше наближаються до жорстких європейських аналогів. Кабінет міністрів ввів нові обмежувальні заходи. Влада на місцях впроваджує власні суворі ініціативи. Ось тільки стежити за дотриманням карантину, як і раніше, ніхто не може.

 
Рішення Кабміну
 
Тепер до 24 квітня в Україні заборонено:
 
– перебування в громадських місцях без одягнених маски чи респіратора
 
– переміщення групою осіб більш ніж двоє осіб, окрім випадків службової необхідності і супроводу дітей
 
– перебування в громадських місцях особам, які не досягли 16 років, без супроводу дорослих
 
– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, окрім як для вигулу домашніх тварин однією особою і при службовій необхідності
 
– відвідування спортивних і дитячих майданчиків
 
– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких беруть участь понад 10 осіб, окрім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади і органів місцевого самоврядування
 
При цьому в Кабміні зазначили, що деякі обмежувальні заходи вже введені в дію місцевою владою.
 
Президент Володимир Зеленський закликав українців адекватно оцінювати загрозу від коронавірусу і залишатися вдома під час карантину.
 
“Продовжуємо залишатися вдома! Я ще раз прошу вас подорослішати! Знаєте, є відомий факт, коли після аварії на Чорнобильській АЕС влада збирала людей на першотравневу демонстрацію. Ніхто тоді не боявся, тому що “радіація невидима”. Так ось: коронавірус теж невидимий. Більш того, ми нікого не збираємо, а навпаки – просимо вас залишатися вдома”, – заявив президент.
 
Як зазначив Зеленський, “пляжі – ніхто не вкраде і пісок вагони не вивезе, парки також нікуди не зникнуть”.
 
“Прогулянки – почекають. А шашлики можуть вийти боком. Усвідомте все це!” – підкреслив президент.
 
Ситуація в регіонах
 
У Дніпрі заборонили ще і проведення занадто гучних ремонтів у багатоквартирних будинках. Винятком можуть бути тільки новобудови, у яких заселені менше половини квартир.
 
На в’їздах у місто, де водіям і пасажирам автомобілів вимірюють температуру, нанесуть спеціальну дорожню розмітку і встановлять відповідні знаки.
 
А ось у Києві, наприклад, незважаючи на заборону, відкрили ринок у Печерському районі. У КМДА вимагали припинити.
 
Влада Чернівецької області вирішила ввести особливий режим в’їзду-виїзду, але, у чому він полягатиме, поки не повідомили.
 
Влада Київської області має намір обмежити в’їзд і виїзд до/з Борисполя, встановивши КПП. Такі КПП уже були встановлені в смт Козин і селі Лісники. На них усім водіям і пасажирам вимірюють температуру. Пропуск з території населених пунктів закритий для осіб, у яких підтверджено коронавірус, а в’їхати туди не зможуть жителі інших населених пунктів, які мають ознаки ГРВІ.
 
Штрафи
 
Порушникам карантину загрожує штраф від 17 тисяч гривень.
 
У Сумах чоловіка, який зайшов до продуктового магазину без маски, оштрафували на 17 тисяч гривень за порушення правил карантину.
 
Увечері 30 березня 2020 року чоловік зайшов у магазин АТБ без засобів захисту. На судовому засіданні він не заперечував, що був у магазині без маски. Крім штрафу, йому також доведеться сплатити і судові витрати в розмірі 420 гривень на користь держави.
 
Реакція суспільства
 
Згідно з опитуванням соціологічної групи Рейтинг, майже половина опитаних українців підтримали б запровадження більш жорстких заходів, аж до надзвичайного стану, у зв’язку з епідемією коронавірусу, ще більше громадян не заперечували б проти введення комендантської години.
 
83% підтримують можливу заборону на проведення масових заходів, страйків, мітингів в умовах надзвичайного стану в країні.
 
71% – не заперечує проти можливого обмеження в’їзду і виїзду по території окремих міст і області.
 
65% – не проти можливого обмеження руху транспортних засобів і їхнього огляду.
 
58% – не заперечували б проти можливого оголошення комендантської години в містах.
 
У той же час, щодо права держави примусово вилучати майно у юридичних і фізичних осіб в умовах надзвичайного стану, абсолютна більшість (80%) висловилися проти. Цей захід підтримують тільки 14% опитаних.