Брехня і маніпуляція Орбана про те, що Угорщина разом зі всіма підтримує Україну

Днями в інтерв’ю виданню Bild прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан крім низки меседжів, які були калькою з російських пропагандистських наративів, заявив в одній з відповідей про те, що: «… Україна перестала бути суверенною країною». І повторив нетлінний наратив роспропаганди про те, що мир в Україні буде, мовляв, лише тоді, коли це «вирішать американці». Цю тезу про так зване зовнішнє управління неодноразово транслювали кремлівські пропагандисти.

До того ж в ході інтерв’ю Орбан говорив, що «…У них немає грошей. У них немає зброї. Вони можуть воювати лише тому, що ми на Заході підтримуємо їх. Тож якщо американці вирішать, що хочуть миру, буде мир», – сказав Орбан.

Чому це все неправда і маніпуляція – далі у матеріалі фактчекерів проєкту Без Брехні.

НЕПРАВДА / МАНІПУЛЯЦІЯ

У цій тезі Орбана є кілька ключових моментів, які варто прояснити. Перший – «…ми на Заході підтримуємо Україну». Прем’єр ототожнює свою країну з усім Заходом, хоча країни Європи допомагають нам кожна у тих обсягах, у яких це можливо. Його слова – МАНІПУЛЯЦІЯ, адже саме Угорщина вирішила залишатися осторонь війни в Україні і не стала на бік жодної зі сторін.

В країні працює пропагандистська машина, яка поширює наратив про те, що Угорщина – ключова жертва цієї війни.

По-друге, і головне – якраз Угорщина як член Євросоюзу і НАТО зараз блокує більшість ініціатив допомоги Україні від ЄС. З нещодавнього – 26 червня цього року Угорщина не підтримала виділення 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру, який допомагає Україні зброєю. А все через включення Україною угорського OTP Bank до списку «спонсорів війни». У травні Угорщина вже блокувала виділення цього траншу країнам-членам ЄС, посилаючись на ту саму проблему.

Раніше, у березні, Угорщина відмовилась від участі в проєкті Європейського Союзу щодо спільної закупівлі мільйона боєприпасів для України на суму два мільярди євро.

Ще раніше, у січні цього року, в Угорщині відмовилися надати транзит для постачання зброї Україні. Тоді Орбан заявив, що втручання «хоча б однієї країни НАТО» «може стати початком Третьої світової війни».

У кінці 2022 року Угорщина заблокувала макрофінансову допомогу ЄС для України в 2023 році. Тоді Орбан заявив що його країна готова надавати Україні фінансову допомогу, але на двосторонній основі.

До того ж ще до початку повномасштабного вторгнення росії прем’єр-міністр Угорщини заявив, що його країні слід «триматися осторонь» від військового конфлікту між Україною та Росією та відмовився постачати озброєння Україні.

ВИСНОВКИ

Прем’єр Угорщини продовжує «співати» одну пісню із пропагандистами  кремля про Україну.

Угорщина сама є постійним дотаційним членом ЄС, без коштів якого популістська партія Орбана навряд чи змогла утриматися у владі.

Виступаючи лише гальмом у потугах НАТО і ЄС допомагати Україні, Орбан маніпулює масштабує і на себе «зусилля Заходу». Хоча насправді – лише перешкоджає.