Путінське побєдобєсіє. Парад на мінімалках

9 травня 2023 року, не зважаючи на катастрофічні військові втрати окупантів, в москві пройшов черговий шабаш путінського «побєдобєсія», який називають військовим парадом. Цього року це традиційне для росії дійство серйозно відрізнялось від аналогічних заходів, що проходили у попередні роки.

До минулого року, на військовому параді росія намагалась показувати зразки нової зброї, яка стоїть на озброєнні «другої армії світу». Але не цього року. У 2023 році на параді, окрім одного танку часів Другої світової Т-34, червоною площею пройшли пускові установки ракетного комплексу “Ярс” (2007 рік), системи ППО С-400 “Тріумф” (2014 рік), ОТРК “Іскандер-М” (розробка 1988 року) та розконсервована з часів СРСР бронетехніка. Тобто з «передових досягнень інженерної думки», глядачі побачили лише не дуже нові ракети. Їх ефективність путінська армія спробувала продемонструвати під час терористичного обстрілу українських міст напередодні параду. За дві хвилі обстрілу України у ніч на 9 травня окупанти випустили 25 крилатих ракет «Калібр» та Х-101/Х-555. Показовим є те, що 23 із них знищено протиповітряною обороною ЗСУ.

Замість кадрових військових, які крокували у кремлі в минулі роки, червоною площею пройшли курсанти московського військово-музичного та вищого загальновійськового командного училища. Напевно, довелось використовувати курсантів тому, що, завдяки нашим воїнам, кадрові вояки не мокшанських болотах вже «закінчуються».

Окрім того, традиційний проліт військової авіації відмінили, у зв’язку з нібито поганими погодними умовами. Це виглядає досить смішно, адже, яка погода була цього дня у москві, можна побачити на онлайн-трансляції параду.

Також цьогоріч було відмінено традиційну імітацію народної підтримки «побєдобєсія», а саме – ходу під назвою «Безсмертний полк». Аналітики вважають, що це пов’язано з побоюванням побачити на заході портрети загиблих в Україні окупантів разом з фотографіями тих, хто боронив свою країну від окупантів під час Другої світової.

У своїй промові перед початком параду кремлівський диктатор проводив аналогії між війною з нацистською Німеччиною та агресивною війною, яку росія вже 15-й місяць веде в Україні. Зокрема, він заявив, що зараз «цивілізація знову перебуває на вирішальному етапі», стверджуючи, що під час війни в Україні вирішується майбутнє державності росії. Значна частина промови Путіна була присвячена звинуваченням на адресу західних країн. Так, він вкотре заявив, що Захід має намір «добитися розпаду та знищення росії, перекреслити підсумки Другої світової війни, зламати систему глобальної безпеки та міжнародного права». Щодо ситуації в Україні путін зазначив, що український народ «став заручником державного перевороту та злочинного режиму його західних господарів».

Напевно, казати таке в той час, коли в Європі триває найкривавіша з часів Другої світової війна, розв’язана путіном, може лише абсолютна моральна потвора.

Але ж путін таким і є.