Мобілізація поліцейських. Міф від роспропаганди

Джерелом таких інформаційних вкидів виступають анонімні Telegram-канали та російські пропагандистські медіа. Поліцейські належать до тієї категорії, якій надається відстрочка від призову на військову службу під час загальної мобілізації. Проте деякі представники поліції воюють на фронті як добровольці.

Останнім часом кремлівські ЗМІ поширюють інформацію про те, що в Україні нібито збираються мобілізувати 20 тисяч поліцейських, а «офіс Зеленського наказав вивести поліцейських з українських міст».

Зокрема, російська інфопомийка «Московский комсомолец» пише – «Теперь редеющие ряды украинской армии офис президента решил пополнить сотрудниками Национальной полиции. Таким образом, украинские города, где уже царят преступность и произвол, могут остаться без формальных, но всё же хоть каких-то стражей порядка».

Слід зазначити, що про жодну окрему мобілізацію української поліції не йдеться. Джерелом такої інформації виступають анонімні Telegram-канали та пропагандистські медіа, а офіційні джерела не підтверджують існування такого наказу.

Насамперед, згідно з українським законодавством, поліцейські належать до тієї категорії, якій надається відстрочка від призову на військову службу під час загальної мобілізації (стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»). Також Закон України «Про внесення змін до законів України «Про Національну поліцію» та «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» з метою оптимізації діяльності поліції, у тому числі під час дії режиму ввоєнного стану конкретизує, що поліцейським призовного віку на весь період служби у поліції надається відстрочка від призову на строкову службу.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Верховна Рада оптимізувала роботу Національної поліції та визначила додаткові повноваження для неї під час воєнного стану, зокрема: боротьба з мародерами, протидія ДРГ (диверсійно-розвідувальні групи), контрдиверсійна діяльність на предмет виявлення та недопущення дій ворога, допомога військовим, евакуація мирного населення тощо. Так, поліцейські несуть службу на блокпостах, допомагають підтримувати правопорядок у населених пунктах, які межують із зоною бойових дій, здійснюють документування злочинів російської армії та багато чого іншого.

Коментуючи рівень злочинності в Україні під час повномасштабної війни, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що, порівняно з довоєнним періодом, кількість злочинів у країні зменшилася на 10%, а кількість майнових злочинів – на 40%.

Також міністр внутрішніх справ зазначив, що загалом криміногенна ситуація в державі контролюється, а органи та підрозділи МВС України працюють у звичайному режимі.

При цьому слід зазначити, що окремі представники поліції воюють на фронті добровільно. Так, наприклад, було сформовано батальйон «Захід», до якого ввійщли поліцейські-добровольці, які працювали у західних областях України. Багато з них є нашими земляками.