Орбан: Угорщина буде й далі торгувати з Росією

У суботу, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у своєму щорічному одногодинному зверненні до громадян відвів більшу половину часу на обговорення повномасштабної війни Росії проти України та пояснив, чому Будапешт проти застосування санкцій та військової допомоги Києву.

Орбан підкреслив, що 2023 рік буде, на його думку, найнебезпечнішим з часів падіння комунізму через загрозу війни та інфляції. Він додав, що для Угорщини єдиний шлях гарантувати мирне життя – “триматися подалі від російсько-української війни”.

“Ми є частиною західного світу, членами НАТО і Європейського Союзу, і всі там на боці війни, або, принаймні, роблять вигляд, що це так, окрім нас”, – сказав Орбан, додавши, що в Україні йде війна “не армії добра і зла, а війська двох слов’янських країн, які ведуть війну, обмежену в часі і поки що просторі”.

“Це їхня війна, а не наша”, – сказав угорський прем’єр, додавши, що Угорщина визнає право України на самооборону, але було б неправильно ставити інтереси України вище інтересів Угорщини.

Орбан додав, що гуманітарна допомога Україні не означає розриву зв’язків Угорщини з Росією. “Ми будемо підтримувати наші економічні відносини з Росією, і ми радимо всьому західному світу робити те ж саме, тому що без відносин не буде ні припинення вогню, ні мирних переговорів”, – сказав він.

Окремо у своєму виступі прем’єр Угорщини зупинився на реакції Заходу на війну в Україні. Він вважає, що “Європа прямує до війни, балансує на тонкій межі й фактично вже перебуває у стані непрямої війни з Росією”, а в НАТО нібито скоро будуть обговорювати введення в Україну “так званих миротворчих військ”.

Угорський прем’єр вважає, що повномасштабна війна в Україні сталась тому, що це допустив Захід. Як приклад він навів російсько-грузинську війну 2008 року, яка була “локалізована” після окупації 20% території Грузії, та події 2014 року, коли Франція та Німеччина “зробили вибір на користь переговорів, а не війни”.