Державна зрада Шарія: що змінилося у Закарпатті?

16 лютого 2021 року Служба безпеки України  оголосила підозру проросійському пропагандисту Анатолію Шарію в державній зраді. Окрім того, його підозрюють у порушенні рівноправності громадян з різними ознаками.

На переконання політологів, наразі великих загроз для «Партії Шарія» не передбачається, оскільки закон визначає, що заборонити партію можна виключно в судовому порядку. При цьому Мін’юст має довести в суді, що саме партія, а не її лідер Шарій порушили вимоги, встановлені Конституцією України.

Водночас партія втратила парламентські перспективи і базується лише на медійності однієї особи, яка навіть офіційно не входить до керівництва «ПШ», так як сама партійна структура зареєстрована на «піджака» Анатолія Шарія.

Як виглядає ПШ у Закарпатській області?

З часу створення «Партії Шарія» у Закарпатті діяла підпільна група його прихильників, яких спочатку було чимало (близько 300 осіб), згодом значно проріділа – до десятка маргіналів.

Угрупування Шарія навіть проявляло в Закарпатті деяку громадську активність – роздавали газетки, проводили флешмоби. Офіційним представником ПШ стала мукачівка Тетяна Цимболинець.

У березні 2020 року група закарпатських шарійців навіть офіційно зареєструвала осередок партії, вочевидь плануючи взяти участь у місцевих виборах. Однак соціологічні дослідження показали, що за ПШ готові віддати свої голоси не більше 2000 краян – мізерна доля відсотку виборців.

Загальна картина підсумків виборів ще сумніша. У місцевих радах по всій країні «Партія Шарія» отримала лише 52 мандати, зайнявши 43-є місце серед усіх партій. Для прикладу, абсолютно порожній проект «Перемога Пальчевського» здобув 62 мандати. Для партії з парламентськими амбіціями це колосальний провал.

Усвідомлюючи нікчемну підтримку «ПШ» в нашій області, Тетяна Цимболинець виїхала до Дніпра, сподіваючись там зробити політичну кар’єру.

До речі, завдяки Т.Цимболинець, «Партія Шарія» провалила виборчу кампанію до Дніпровської міськради, де отримала лише 4,3% підтримки – найнижчий результат із усіх рад, до яких партія брала участь.

Тим часом із Закарпатського осередку «Партії Шарія» залишилися 5-6 чоловік на чолі з Сергієм Носалюком. Останнього, до речі, ніхто не сприймає як політика чи лідера.

Те, що СБУ нарешті офіційно й відкрито заявила, що Шарій – державний злочинець, нанесло останнього удару по рейтингам місцевих парторганізацій. А в Закарпатті, де підтримка політичної сили й раніше була нікчемною, осередок «Партії Шарія» став політичним трупом так і не народившись.