На Закарпатті підвищиться рівень води, можливі підтоплення

7-8 лютого на річках у західних областях України очікується підвищення рівнів води, подекуди можливі підтоплення автодоріг та сільгоспугідь.

За даними УкрГідрометцентру, у зв’язку з вiдлигою та опадами, 7-8 лютого очікується підвищення рівнів води на річках у західних областях України.

7 лютого очiкується добiгання паводкової хвилi з верхів’їв, з підвищенням рiвнiв води (над рiвнями 6 лютого на 8 год): на р. Латориця – м. Чоп на 0,3-0,5 м, з пiдтопленням автодороги с. Малi Геївцi – с. Тисянка на лiвобережнiй заплавi (рiвень небезпеки жовтий); на р.Тиса – м. Чоп на 0,8 – 1,3 м, з можливим початковим виходом води на заплаву мiждамбового простору (рiвень небезпеки жовтий).

8-9 лютого на рiчках Закарпатської області, на фонi високої водностi, очiкується вiдновлення пiдвищення рiвнiв води на 0,5-1,2 м над поточними рівнями, на бiльшостi рiчок в межах русел, без негативних наслiдкiв. Очiкується формування значного мiсцевого та схилового стоку з пiдтопленням понижених ділянок, особливо в населених пунктах, внаслiдок захаращення русел потiчкiв та водовiдвiдних канав.

Вихiд води на заплаву очiкується на річці Латориця – місто Мукачеве та річці Стара – село Зняцево (рiвень небезпеки жовтий).

В нижнiх течiях річки Латориця – місто Чоп, збережеться високий шар води на заплавi (рiвень небезпеки жовтий).

В нижнiх течiях річки Боржава, утримається вода на заплавi з повiльним пiдвищенням рiвня води, з пiдтопленням автодороги Шаланки – В.Комяти, можливе пiдтоплення сiльгоспугiдь сiл Зарiччя, Сiльце, Камянське, В.Комяти, М.Комяти (рiвень небезпеки помаранчевий).