Потапі: поки Київ нав’язує нацменшинам українську мову, Будапешт продовжить блокувати євроінтеграцію України

Державний секретар уряду Угорщини з питань національної політики Арпад Потапі потрапив у черговий скандал через свою антиукраїнську позицію та зовсім не дипломатичні висловлювання у ЗМІ.

Минулу п’ятницю, 18 вересня, на угорськомовному сайті «Kronika-online» опубліковано інтерв’ю з Арпадом Потапі, який в уряді Віктора Орбана відповідає за взаємодію з громадами етнічних угорців, які проживають за межами історичної Батьківщини.

Саме через наміри Арпада Потапі відвідати Закарпаття на початку вересня цього року начебто для участі в урочистостях в Ужгороді, виникло чергове загострення українсько-угорських відносин, так як до 28 вересня заборонений в’їзд іноземцям в Україну через карантинні обмеження.

Однак, угорський посадовець сприйняв дотримання законодавства України як особисту образу, всіляко дискредитуючи після цього дії української влади, зокрема введення обмежувальних заходів через поширення COVID-19 та неспроможність фінансування нашим Урядом закордонних українських громад.

  • До прикладу, якщо б український державний діяч мав намір прибути в Угорщину для відкриття реконструйованого за кошти Києва освітнього закладу, хоча таких прикладів немає, Угорщина зробила б все, щоб така особа безперешкодно потрапила в країну без цих псевдокарантинних заходів, – цитує Потапі видання «Kronika-online».

Продовжуючи розмову про проблеми українсько-угорських двосторонніх відносин, Арпад Потапі традиційно наголосив на порушенні прав і свобод національних меншин в Україні, зокрема реалізації освітніх ініціатив державної влади.

  • У той час, коли національним меншинам силоміць нав’язують українську мову, члени київського Уряду між собою розмовляють російською та вимагають бути лояльними, відданими незалежній Україні, – зазначив угорський Держсекретар.

За словами Потапі, «Угорщина і надалі продовжить блокувати всі євроінтеграційні та євроатлантичні прагнення України», що відчутно шкодить міжнародному іміджу нашої держави.

Нагадуємо, що сьогодні, 23  вересня на Закарпаття з офіційний візитом прибуде глава угорського МЗС Петер Сійярто, який зустрінеться в Ужгороді з Дмитром Кулебою

А 25 вересня Закарпаття відвідає Президент України.

Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-каналhttps://t.me/ungvar_uz.