Нові правила адаптивного карантину

розподіл
До кінця поточного літа українці житимуть в умовах адаптивного карантину, однак з певними нововведеннями.
Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня. Водночас він буде з певними нововведеннями, які почнуть діяти з початку наступного місяця.

Яким буде карантин з 1 серпня

Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюватиметься один із чотирьох “кольорових” рівнів небезпеки поширення COVID-19: зелений, жовтий, помаранчевий або червоний.
Рівень небезпеки, за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, визначатиметься автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних і затверджуватиметься Національною комісією ТЕБ та НС.
Критерії для розподілу регіонів на чотири зони: завантаженість ліжок не більш ніж 50%, середня кількість тестувань не менш як 24 тисячі на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення нових випадків за останній тиждень (не більш як 11%), динаміка зростання захворюваності (вона не повинна перевищувати 10%).

Поділ на чотири зони: що це означає

У разі, якщо немає перевищень показників інфікування коронавірусом, область та всі її райони перебувають у “зеленій зоні”. Натомість червона зона є найбільш критичною.

Які обмеження діятимуть у зеленій зоні

У “зеленій зоні” поширення коронавірусу діятимуть такі обмеження:

  • в громадських будівлях носіння маски або респіратора;
  • проведення масових заходів не більш ніж 1 особи на 5 кв. м,
  • проведення заходів у кінотеатрах або театрах за заповненістю на 50%;
  • перевезення пасажирів тільки в рамках сидячих місць.
Регіони, що постійно перебувають у “зеленій зоні” не потребують втручання та посилення окремих протиепідемічних заходів національного рівня. Якщо починає змінюватися індикатор 5 днів поспіль, то відразу той чи інший регіон переходить у “жовту” – це так звана буферна зона, зміни там не суттєві або помаранчевий і червоний (рівні).
Водночас області “зеленої зони” зможуть проводити оздоровче лікування дітей та реабілітацію хворих, але за умови дотримання чітких рекомендацій МОЗу.

Бажаєте своєчасно отримувати інформацію про нові статті сайту – підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/ungvar_uz

Раніше повідомлялось, що Закарпаття не готове до послаблення карантину