Фейк про “соску” в наглядовій раді “Укрзалізницi”

Мельничук

Користувачі мережі Фейсбук, в тому числі і в спільнотах Закарпаття, активно розповсюджували повідомлення, що 24-річну Валерію Шкаброву призначили членкинею наглядової ради «Укрзалізниці» із зарплатою 160 тисяч гривень. ЗМІ посилалися на начебто наказ Міністерства інфраструктури України, скан якого виклали як доказ. В повідомленні також говориться, що дівоче прізвище Шкарбової Мельничук.

Інформація виявилася неправдивою. Насамперед на фото, яке супроводжувало пост виявилася зовсім інша людина. На світлині – випадкова модель, взята із сайту фотобанку.

Валерія Мельничук дійсно призначена членкинею наглядової ради, але не Укрзалізниці, а зовсім іншої організації – ПрАТ “Київ-Дніпровське МППЗТ” (Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 04737111). Саме на роботу на цій посаді Валерія Мельничук подала електронну декларацію

Виконуючий обов’язки голови правління  ПрАТ “Київ-Дніпровське МППЗТ” Ігор Довбань пояснив:

«Наглядової ради в організації не було останні 4-5 років. Не можна було провести аудит, не можна було відповідним чином призначити правління. Міністерство видало наказ і створило тимчасову наглядову раду, щоб привести все до чинного законодавства. З жодним членом наглядової ради угоди не укладені і немає положення про наглядову раду. Призначені люди виконують технічні функції і ніяких коштів не отримують. Наскільки я розумію, у цієї людини (Валерії Мельничук)  є досвід роботи із документами, написання положень і таке інше. Щодо зарплати – чотири роки тому люди, які працювали в наглядовій раді не отримували за це жодної копійки. Це були формальні призначення і ці люди були працівниками міністерства. Це був, скажімо, працівник міністерства з корпоративного права. Тобто акціонер призначав таким чином своїх працівників, щоб мати контроль за підприємством. Наскільки я розумію, члени наглядової ради можуть взагалі за виконання цих функцій не отримувати ні копійки. Принаймні до цього вони були працівниками відповідних державних установ і акціонер вже платив їм зарплату а вони виконували додаткові функції. Так є і в інших міністерствах, де є в підпорядкуванні акціонерні товариства. Там представник держави не отримує додаткову зарплатню тому, що він отримує її за основним місцем роботи. Так що я даю вам мільйон відсотків, що зарплати 160 тисяч гривень на місяць не буде».

В поданій  17 березня 2020 року декларації у графі «доходи» Мельничук зазначила, що отримала від ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» 5730 грн.

Зі складом наглядової ради «Укрзалізниці» можна ознайомитися за посиланням: https://www.uz.gov.ua/about/general_information/nagliadova_rada/. Серед членів наглядової ради прізвища Валерії Шкарбової чи Валерії Мельничук немає.

Яка ж мета таких  публікацій?! Це є очевидним – посилити ненависть громадян до держави, як до інституту! Щоб підприємець замислився, чи вартує такій державі платити податки, які так зухвало спускають на вітер! Військовий піддасть сумніву доцільність захисту цих “бариг та клоунів”. Дійсно, державні чиновники допускають багато помилок і потребують громадського контролю, але ж не в такий спосіб!

Тож будьте уважніше і перед поширенням інформації перевіряйте її!

 

Про фейки також читайте тут