Попи московського патріархату та коронавірус

попи московського патріархату

Не варто дивуватися, що попи московського патріархату, знехтувавши всі рекомендації, продовжували влаштовувати масові заходи на території своїх церков цієї неділі. Вони всього лише діють виходячи з логіки своїх інтересів. Своїх бізнес-інтересів. Який вибір зараз перед ними? Два сценарії.

Перший сценарій

Вони працюють і стають розсадником епідемії. В такому випадку, в гіршому варіанті, враховуючи специфічних характер пастви, вони можуть втратити до 10% прихожан. Що неприємно. Але не смертельно для їхнього бізнесу. Тим більше ті, хто виживе, буде дуже наляканий. А страх – це корм будь-якої релігії. Плюс, що вижили будуть впевнені, що вони вижили якраз тому, що молилися, ходили до церкви і що в церкві молилися за них. Церква переконає тих, хто вижив, що саме церква їх захистила. А значить їх лояльність церкви збільшитися багаторазово. У підсумку, фінансові втрати будуть мінімальні.

Другий сценарій

Вони «працюють віддалено». Але що тоді? Тоді певний великий відсоток пастви може побачити, що їм не потрібен посередник. Що не обов’язково для бесіди з Богом і для святкування навіть найбільшого свята звертатися за допомогою до церкви. А значить і взагалі можна не звертатися. І тоді лояльність пастви істотно впаде. Якщо не треба святити паску в церкві, то навіщо взагалі потрібна ця церква? Тоді туди можна не нести гроші. У підсумку, перед церквою виникне ризик втрати значної частини своїх доходів. А всі ці «мерседеси» споживають дуже багато паливо, яке до сих пір стоїть грошей. І московський патріархат не може собі дозволити такий фінансовий ризик.

Бізнес

Таким чином, їх поведінку абсолютно природно. І воно виходить з бізнес-логіки. І держава повинна сприймати їх зараз як бізнес. Бізнес зі сфери послуг. І вводити такі ж карантинні обмеження, які введені для магазинів і ресторанів. Причому має сприймати церкву як бізнес з найвищими епідеміологічними ризиками, враховуючи прийняті там традиції бити один одного палицями, цілувати руки і пити всім разом з однієї ложки. Жоден ресторан або магазин побутової техніки не зрівнятися з храмом в ступеня ризику підхопити там заразу.

Ні ресторани, ні перукарні не зачинилися б самі. Тому що вони повинні працювати і заробляти гроші. І їх насильно закрило держава. Точно також всі ці церкви Московського Патріархату закриються самі. Держава зобов’язана їх закрити. Також рішуче, як закрила парки та спортмайданчики.

Карантин дуже боляче б’є по економіці. Сильно б’є по малому і середньому бізнесу. І буде дуже прикро, якщо все це пройде даремно. Якщо один з найбільших бізнесів в країні в сфері надання послуг, у сфері надання релігійних послуг, продовжить працювати. А працюючи стане джерелом спалаху епідемії. Щоб не допустити яку і закрили економіку на карантин. І сенс в карантині якщо він не дасть ніякого ефекту? Виходить, сотні тисяч людей втратили роботу даремно? Виходить, що тисячі доль буде розбито просто так? І ми все одно зіткнемося і з епідемією, причому на тлі спровокованої карантином кризи.

Оригінал статті

Також читайте: Масове відвідування церков на Великдень призведе до спалаху COVID-19