Масове відвідування церков на Великдень призведе до спалаху COVID-19

Великдень

Головний санітарно-епідеміалогічний лікар України Віктор Ляшко, закликав українців залишитися вдома на свята і зустріти Великдень, не порушуючи карантину і не наражаючись на небезпеку.

Масове відвідування церков на Великдень може нівелювати успіхи, які були досягнуті в стримуванні епідемії COVID-19 завдяки карантину. Про це, в понеділок, 13 квітня, в ефірі програми Свобода слова на каналі ICTV, заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
За його словами, МОЗ спілкувалося з Радою церков, зі всіма главами церков і всі разом прийшли до висновку, що необхідно зробити все можливе, щоб уникнути масових скупчень людей.
“Дані, які у нас є, кажуть, що не так багато було порушень в церквах. Були поодинокі порушення, коли віруючих допустили в самі храми, але в більшості випадків українці збиралися біля храмів, і були масові скупчення людей. Це призводить до того, що були тісні контакти. І це може призвести до того, що буде сплеск захворюваності COVID-19”, – сказав Ляшко.
Головний санлікар додав, що важливим показником в Україні стане 24 квітня, коли мине якийсь час після святкування і стане ясно, чи дотримувалися карантинних заходів українці.
Ляшко також закликав громадян відсвяткувати Великдень вдома, не порушуючи карантину.
“Не вистачить ніяких сил ні поліції, ні епідеміологів, щоб закрити всі храми і закрити всіх людей. Ми розраховуємо на свідомість людей”, – додав він.