Через пожежі, Рада посилила відповідальність за спалювання трави

відповідальність за пожежі

Парламент підвищив штрафи за спалювання сухої трави, що спричинило пожежі в лісах і забруднення довкілля.

Верховна Рада на позачерговому засіданні в понеділок, 13 квітня, 328 голосами прийняла законопроект, яким посилюється відповідальність за забруднення повітря і знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу.
Законопроектом значно підвищуються штрафи.
Відповідальність за порушення правил посилюється для того, щоб зменшити руйнівні наслідки і захистити право громадян на безпечні повітря і довкілля, а також зменшити кількість пожеж, що виникають через це.
Законопроектом передбачається, що:
  • Забруднення атмосферного повітря в результаті порушення правил, якщо це не створило небезпеку для людей, буде каратися штрафом від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий термін або без такого.
  • Знищення або пошкодження лісів, зелених насаджень та залишків рослинності сільськогосподарського призначення буде каратися штрафом від 5400 до 9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.
Останнім часом, найбільші великі лісові пожежі зафіксовано в Житомирській, Чернігівській, Луганській і Харківській областях.

Рятувальники і лісники за 11-12 квітня 60 разів виїжджали на гасіння пожеж загальною площею майже 200 га. На сьогодні зафіксовано 33 великих пожежі в понад п’ять га. Про це повідомляє прес-служба Держлісагентства.

Масштабна пожежа в Чорнобильській зоні відчуження знищила старі кладовища, ліси, болота і щонайменше 12 колишніх сіл. Напередодні вогонь впритул підібрався до атомної станції.