У 19 осіб, які контактували із хворою на корнавірус мукачівкою, підозрюють COVID-19

 

“Закарпатський лабораторний центр у м. Ужгород отримав попередні результати аналізів, проведених методом ПЛР, контактних осіб закарпатки, у якої підтвердили COVID-19.

Серед 51 встановленої контактної особи, у 19-ти, які контактували із жінкою під час відвідування церкви, виявлено позитивні результати. Це свідчить про можливе масове інфікування осіб в умовах недотримання карантину!”, – констатував О.Гетманенко

З його слів, усі особи, які визначені, як контактні, перебувають з 23 березня 2020 року у самоізоляції. Стан їхнього здоров’я – під контролем лікарів первинного рівня. Легкі стани лікуються амбулаторно, відповідно до протоколів затверджених МОЗ. У випадку погіршення, їх госпіталізують для надання відповідної медичної допомоги.

Для підтвердження аналізів, біоматеріали надішлють до Києва у референс лабораторію МОЗУ.

Наразі, на Закарпатті діагноз гострої респіраторної інфекції спричиненою коронавірусом 2019-nCoV, підтверджено вірусологічною референс-лабораторією м. Київ, встановлено у однієї особи – мешканки м. Мукачево. Жінка перебуває на лікуванні в Обласній інфекційній лікарні в Ужгороді. Її стан задовільний.

Як раніше інформували , мукачівка, у якої діагностували коронавірус, відвідувала церкву УПЦ МП.

Це стало можливим, бо Мукачівська єпархія РПЦ, попри карантин, залишила храми відкритими, а з коронавірусом боротиметься молебнями “з окропленням святою водою та церковним дзвоном”.

Сьогодні інтернет переповнений світлинами та відео відкритих служб у церквах Російської православної церкви на Закарпатті (УПЦ Московського патріархату).

29 березня 2020р.

Теги: коронавірус, COVID-19, карантин, Мукачево