Коронавірус — американська зброя масового знищення

фейк

“Коронавірус — американська зброя масового знищення, спрямована проти Китаю, та розроблена однією з військових лабораторій США”
“Білл Гейтс та Сорос спонсорують коронавірус”
“Вірус було створено у британських лабораторіях, і він цілеспрямовано атакує китайців”

Це лише деякі заголовки статей, які поширюють прокремлівські медіа про новий коронавірус СОVID-19, його походження та призначення.

Зараз у медіапросторі дуже багато інформації про цей вірус. Ця тема резонансна, тривожна, доволі складна і поки викликає значно більше запитань, ніж ми маємо відповідей. Але для прокремлівських платформ схожі теми — чудова нагода, аби генерувати фейки у промислових масштабах з метою залякування і поширення дезінформації.

Спалах коронавірусу був топ-темою російських новинних ресурсів RT та Sputnik, як і багатьох достовірних медіа. Лише виявилося, що повідомлення прокремлівських рупорів суттєво відрізняються від повідомлень, опублікованих надійними джерелами.

Їхні меседжі різняться великою кількістю умисного викривлення інформації, а також включають повідомлення, що “грають” на людських емоціях — викликають страх, непевність, сумніви, водночас підживлюють міфічні зв’язки коронавірусу і теорій змови.

Часом ці теорії настільки фантастичні, що виглядають як сценарії голівудського кіно. Так, російський пропагандистський канал «Звезда», підконтрольний міністерству оборони РФ, поширив «достовірну» інформацію, що “Коронавірус був викрадений з канадської лабораторії китайськими шпигунами, яких спонсорували Білл Гейтс і Джордж Сорос.

Брехні та дезінформації можна протидіяти. В першу чергу почати з власної інформаційної гігієни — читати лише довірені джерела, перевіряти всю інформацію, особливо перед тим, як її поширювати, та завжди керуватися критичним мисленням. Сьогодні це питання особистого психічного здоров’я та національної безпеки.