Хустська райрада відмовилась виділяти додаткові кошти на боротьбу з коронавірусом

Хустська райрада відмовилась виділяти додаткові кошти на боротьбу з коронавірусом

Сьогодні, 17 березня 2020 року, в Хусті була скликана позачергова сесія Хустської районної ради з порядком денним, що передбачав декілька питань, в тому числі кадрові.

Про це повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Сьогодні актуальне і єдине для всієї країни питання – це боротьба із запобіганням занесенню і поширенням коронавіруса COVID-19. Однак на сесії райради прийняли його лише як інформаційне, тобто просто взяли до відома інформацію лікарів.

Жодного рішення про виділення коштів на протиепідемічні заходи, закупівлю апаратів штучної вентиляції легень чи інших медичних препаратів не було прийнято, хоча їх очевидно бракує і в Хустському районі.

В той же час районні депутати Петро Пригара та Іван Ковач запропонували виключити з порядку денного всі питання, окрім боротьби з коронавірусом, і перенаправити всі можливі кошти районного бюджету до резервного фонду, який використати виключно для боротьби з коронавірусною інфекцією.

Йдеться, зокрема, про тогорічні “вільні залишки” районного бюджету в розмірі близько 3 млн грн. Це б дало можливість керівництву райдержадміністрації мати додаткові кошти, які можна було б без рішення сесії оперативно спрямовувати на боротьбу із пандемією, зокрема, закупити необхідне медичне обладання та препарати.

Однак, так звана більшість депутатів не підтримала цю пропозицію: всього із 28 депутатів “ЗА” проголосували лише 6.

Так, не проголосували за це рішення, зокрема колишній керівник Хустської РДА Назарій Павлій і керівництво районної ради Юрій Іванчо та Віктор Сабадош.

17 березня 2020р.

Теги: райрада, коронавірус, кошти