Закарпатці цього місяця отримують дві квитанції за газ, але на одному аркуші

Закарпатці цього місяця отримують дві квитанції за газ, але на одному аркуші

Нині існує кілька способів отримати квитанцію на оплату послуг газопостачання та кількості спожитого газу. Людина може прийти у Центр обслуговування клієнтів, або скачати її у Вайбер-боті чи “Особистому кабінеті”, що значно зручніше і швидше.

Споживачі, отримуючи квитанції, на перший погляд, бачать ніби один документ. Однак, варто звернути увагу, що на одному аркуші паперу розміщено дві квитанції. На кожній квитанції зазначений інший розрахунковий рахунок. 

З 1 січня 2020 року вартість розподілу газу відображається в окремій платіжці. Таким чином споживачі сплачують окремо на два різні рахунки. На один – за газ як товар, на другий – за його розподіл.

Нагадаємо, що вартість послуги розподілу природного газу розраховується індивідуально для кожного споживача. Розмір плати у 2020 році залежить тільки від фактичного обсягу споживання природного газу за період з 01.10.2018р. по 30.09.2019р, тобто в межах так званого газового року. Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 обсягу природного газу спожитого за рік на тариф. Місячний об’єм розподілу природного газу є незмінним впродовж року.

За розподіл природного газу необхідно платити, навіть якщо споживач не використовує газ в окремі періоди. Газорозподільну систему як цілісний майновий комплекс необхідно обслуговувати і постійно утримувати у справному стані, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі АТ «Закарпатгаз».

При цьому додають: споживачі, котрі взагалі не використовують газове обладнання і не планують цього у майбутньому, повинні розглянути можливість від’єднання від газових мереж та розірвання типового договору на розподіл газу.

10 березня 2020р.

Теги: аркуш, квитанція, розподіл