Закарпатці цього місяця отримують дві квитанції за газ, але на одному аркуші

Нині існує кілька способів отримати квитанцію на оплату послуг газопостачання та кількості спожитого газу. Людина може прийти у Центр обслуговування клієнтів, або скачати її у Вайбер-боті чи “Особистому кабінеті”, що значно зручніше і швидше.

Споживачі, отримуючи квитанції, на перший погляд, бачать ніби один документ. Однак, варто звернути увагу, що на одному аркуші паперу розміщено дві квитанції. На кожній квитанції зазначений інший розрахунковий рахунок. 

З 1 січня 2020 року вартість розподілу газу відображається в окремій платіжці. Таким чином споживачі сплачують окремо на два різні рахунки. На один – за газ як товар, на другий – за його розподіл.

Нагадаємо, що вартість послуги розподілу природного газу розраховується індивідуально для кожного споживача. Розмір плати у 2020 році залежить тільки від фактичного обсягу споживання природного газу за період з 01.10.2018р. по 30.09.2019р, тобто в межах так званого газового року. Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 обсягу природного газу спожитого за рік на тариф. Місячний об’єм розподілу природного газу є незмінним впродовж року.

За розподіл природного газу необхідно платити, навіть якщо споживач не використовує газ в окремі періоди. Газорозподільну систему як цілісний майновий комплекс необхідно обслуговувати і постійно утримувати у справному стані, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі АТ «Закарпатгаз».

При цьому додають: споживачі, котрі взагалі не використовують газове обладнання і не планують цього у майбутньому, повинні розглянути можливість від’єднання від газових мереж та розірвання типового договору на розподіл газу.

10 березня 2020р.

Теги: аркуш, квитанція, розподіл